מבזקים

אבל בגור: ראש הישיבות נפטר מנגיף הקורונה

אבל כבד בחצר חסידות גור: הגאון רבי דוד אולבסקי זצ"ל ראש הישיבות של גור בארה"ב נפטר מנגיף הקורונה בגיל 70. אבל בכל ריכוזי גור בארץ ובעולם ראש הישיבות חביבם של אדמו"רי בית גור ומגדולי הנואמים בכינוסים האדירים בארה"ב

ברוך דיין האמת5.4.2020 | 10:16

הגאון רבי דוד אולבסקי צילום: באדיבות המצלם

אבל כבד בחצר חסידות גור בארץ ובעולם: מארה"ב מגיעה הידיעה הקשה על הסתלקותו הגאון רבי דוד שלמה זלמן אולבסקי זצ"ל, ראש ישיבות גור בארה"ב, שנדבק בנגיף הקורונה ונפטר לבית עולמו בגיל 70. 

'בחדרי חרדים' עם קיצור תולדות חייו והאבל הכבד בחצר חסידות גור. 

הגר"ד זצ"ל נולד בניו יורק לאביו הגאון רבי ישראל משה אולבסקי זצ"ל אב"ד צעלא בהונגריה שנקרא 'צלעא רב' לפני המלחמה ולאמו מרת זלטא ע"ה. 

כשאביו נפטר בקיצור ימים ושנים לקח חסות על כל המשפחה וחיתן את אחיו הצעירים ממנו ונשא בעול האלמנה והמשפחה. 

כבר מגיל צעיר ניכרו בו כישרונתיו הברוכים, זכה לקרבה מיוחדת מרבותיו לבית גור ונודע בידיעותיו המפליגות בתורה וכושר הדיבור בצורה רטורית מיוחדת.

 היה מראשי המדברים בכל הכינוסים של יהדות ארה"ב במשך חצי יובל השנים האחרונות, הוא נאם בכינוס של כלל ישראל נגד פגעי הטכנולוגיה ובמעמדי סיום הש"ס.

כיהן במשך שנים רבות כראש ישיבת גור 'מתיבתא בית ישראל' של גור בארה"ב, ובשנים האחרונות שנפתחה הישיבה החדשה עמד בראשה.

גם בארץ הקודש נשא דברים בכינוסי ענק של החצר לאחר פטירת הרבי ה'פני מנחם' מגור זצ"ל הורה האדמו"ר להביאו לארץ לכינוס השלושים, גם בכינוס הגדול של חסידות גור בהיכל הארנה נאם הגר"ד אולבסקי זצ"ל.

בביקורו האחרון של האדמו"ר מגור בארה"ב נשא את אחד מנאומיו הגדולים ואמר בדבריו "תנשמו את האוויר הקדוש" ובמקום היה חרדת אלוקים. 

הגר"ד אולבסקי זצ"ל בשנות ה - 70 לחייו, היה מהדמויות החשובות בחסידות גור ומהיושבים ראשונה במלכות החסידות והעמיד קדרים של תלמידים. 

תלמידיו הוציאו את דברי תורתו בסדרת ספרים 'דברים על הפרק'. 

פטירתו הכתה בהלם את כלל חסידות גור בארץ ובעולם הממאנים לעכל כי רבי דוד היה ואיננו עוד. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו