מבזקים

סגן הנשיא עם רבני קהילות: "טראמפ אלוף אמיתי של העם היהודי"

המרוץ לכס הנשיאות בעיצומו ומטות המועמדים במרוץ אחר כל קול • הסגן פנס, נפגש עם עשרות רבנים ומנהיגי קהילות, ודיבר על עמדתו של הנשיא בכל הנוגע ליהודים בכלל ולישראל בפרט • בתוך כך, טראמפ בנאומו הלילה, מתייחס במבט של אמונה לכל הקשור להגנה מפני הנגיף • צפו

חדשות בעולם16.10.2020 | 09:12

מייק פנס בפגישה צילום: דוברות הבית הלבן

סגן הנשיא מייק פנס השתתף בפגישה עם עשרות רבנים במיאמי ביץ' שם כינה את הנשיא דונלד טראמפ "אלוף אמיתי של העם היהודי".

סגן הנשיא מייק פנס ישב ביום חמישי לפגישה בשולחן עגול עם עשרות רבנים ומנהיגי הקהילה היהודית במיאמי ביץ' פלורידה.

האירוע אמור היה להתקיים במרכז החינוכי של חב"ד במיאמי, אך משיקולי ביטחון, האירוע הועבר לאולם הנשפים הגדול דוראל הגדול.

את ההתכנסות ריכזו איחוד "הקולות היהודיים עבור טראמפ" והרב יהודה קפלון, מנהיג קהילה ונשיא 'רוסקפ אחזקות'.

מייק פנס בפגישה צילום: דוברות הבית הלבן

 

מייק פנס בפגישה צילום: דוברות הבית הלבן

 

מייק פנס בפגישה צילום: דוברות הבית הלבן

 

מייק פנס בפגישה צילום: דוברות הבית הלבן

 

פנס, אליו יצטרף הנשיא דונלד טראמפ לכנס בחירות בפלורידה, הודה לרבנים על תמיכת העולם היהודי עם תפילות לשלום המשפחה הנשיאותית שחלתה לפני כשבועיים בקורונה, על פי הדיווח באתר Colive, פנס אמר כי "הנשיא התרגש עמוקות מהתמיכה הלאומית במהלך התאוששותו המהירה" פנס הודה לרבנים על תפילתם.

בדבריו, ששודרו בשידור חי על ידי פוקס ניוז, כינה פנס את טראמפ "אלוף אמיתי של העם היהודי" על תמיכתו האיתנה בישראל ועל המלחמה באנטישמיות. פנס אמר כי טראמפ נקט "פעולה חזקה" למאבק באנטישמיות. "הנשיא גינה בעקביות את הרטוריקה והמעשים של קיצונים, עליונות לבנה וניאו נאצים", אמר.

הוא הזכיר את הנשיא שחתם על הצעת החוק נגד אנטישמיות, חוק החינוך לשואה, וכספי השבה לניצולי שואה.

סגן הנשיא אמר גם כי הוא מכיר את עבודת חב"ד ומעריך את מסירותם. אנשי פנס העבירו דברי ברכה למשתתפים מאת הרב לוי שם טוב, הרב של הבית הלבן בוושינגטון הבירה, שלא היה יכול להגיע לפלורידה.

הנוכחים השלוחים של חב"ד העניקו ברכה לסגן הנשיא והודו לו על מאבקו למען חופש הדת, על מאבקו באנטישמיות ועל מאמציו הגדולים למען חינוך של אמונה.

בתוך כך, בנאום שנשא במהלך הלילה, התייחס הנשיא לחבישת המסיכות ולהתגוננות מפני הנגיף ואמר, "הם (התקשורת) תוקפת אותי איך אני יכול להגיד דברים כאלה", אמר הנשיא. אבל, "אם תעטו מסיכות או לא תעטו, שום דבר לא יעזור לכם חוץ מהבוס של העולם שם למעלה נמצא האלוקים, הוא קובע הכל".

 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו