פרשת שלח תשפ"ב, וינדמיל, יקבי ירושלים

מדור שבועי מרתק באדיבות מומחה היינות שרגא גבהרד | והשבוע: ווינדמיל קברנה סוביניון 2018, יקבי ירושלים

שרגא גבהרד | יין ואלכוהול 16.6.2022 | 23:42

צילום: באדיבות המצלם

פרשת שלח תשפ"ב, ווינדמיל קברנה סוביניון 2018, יקבי ירושלים

תשמעו סיפור טרי שהיה ביום חמישי שעבר. בערך בעשר בלילה קיבלתי טלפון מאבי שיחי', הוא אומר לי: "יש לי סיפור בשבילך", המדור שלך יעשה מזה מטעמים.

אני חוזר עכשיו מחתונה של בן של חבר שלי. הכלה יתומה טריה, אביה נפטר לפני חודשים אחדים. אחד האחים של החתן עומד ליד שולחן הנשיאות, ובקבוק יין גדול לידו [כנראה שתחת השולחן היו עוד בקבוקים], עם כמה שרוולים של כוסיות, ומזמין כל אחד לבוא לשתות לחיים, לעילוי נשמת אבי הכלה, וגם לעשות נחת רוח לנפטר, כי כשהוא הרגיש שקיצו קרב, הוא הבין שעד החתונה של בתו היקרה, הוא כנראה לא יזכה להגיע, על כן קנה כמה בקבוקי יין גדולים ומכובדים, וביקש שהם ייצגו אותו בחתונה. אח מתוק של החתן [שאולי לא הכיר את הנפטר], התנדב לעשות זאת בחן מרגש.

אם תשאלו: מדוע הסיפור הזה צריך להגיע למדור שלי? גם את זה הסביר לי אבי באותו טלפון, והוא שאל: "האם האבא ז"ל יכול היה לעשות זאת גם על מיץ תפוזים או קרואסונים"? האם גם הם היו מייצגים אותו באופן כל כך מכובד ומרגש? אני בטוח שלא!

עד כאן השיחה עם אבי, וזה נכנס לפרשת השבוע בגלל שתי סיבות, הראשונה פשוטה, זה סיפור טרי מהשבוע. הסיבה השניה, בפרשת השבוע ישנה הרחבה על נסכי היין הנלווים לקרבנות. גם שם אפשר לשאול אותה שאלה: "האם אפשר היה לכבד את הקרבן גם עם מיץ תפוזים"? ודאי שלא! כבר הצגנו במשך השנים את שבח היין בהרבה אופנים, רק כזה דבר משובח יכול להתלוות לקרבנות, ובשבוע שעבר קיבלנו דוגמא נוספת שבה מופיע היין במלא תפארתו.

לאחרונה התחילו להיכנס כמה יינות כשרים ומשובחים מחו"ל, אולי בגלל השמיטה, על כל פנים זה כבר מתחיל קצת להיות ש'מרוב עצים לא רואים את היער'. המבחר הוא גדול, והטיב הוא בדרך כלל בהתאם למחיר, אבל בכל זאת אני מציע לקבל חוות דעת, כי לפעמים יש הפתעות גם לטוב וגם למוטב. אני בכל אופן אוהב להציע דווקא יינות של ארץ הקודש, ישנם מצוינים, שהמחיר שלהם הוגן בהחלט. 'יקב ירושלים' מיתג לאחרונה את היינות בתוויות ובאריזות חדשות היין גם הוא יין מעולה לא רק הקנקן.

ולכבוד שבת קודמת פתחתי את ה'וינדמיל' (תחנת רוח) קברנה סוביניון 2018 כרם יחידני.

ענבי הקברנה סוביניון נבצרו מכרם יחידני (סינגל וויניארד) בהרי ירושלים. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי במשך 15 חודשים.

צבע ארגמני עמוק וארומות של פירות יער אדומים ושחורים, ווניל, ומנטה. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת.

כשרות:כשרות:רבנות מהדרין ירושלים, בד"צ בית יוסף,בד"צ מנצסטר, O.U, ועד רבני חב"ד. אלכוהול:13.5% והמחיר: 105 ש"ח.

לחיים ושבת שלום

שרגא גבהרד – יועץ בתחום הכשרותי והמקצועי ביין, סדנאות יין וסיורי יקבים: 052-6176201.
http://kosher-wine.co.il

לעמוד היקב

הרצאה ייחודית, מעניינת וטעימה."כשרות היין" "חשיבות היין". "יין בתורה". "תהליך עשיית היין". "איך מתאימים וטועמים יין". "נזקים בכרמים ויקבים" ועוד מגוון נושאים רבים ומעניינים, מלווה בטעימת יינות. מתאים לכל ציבור, לפרטים נוספים לחצו כאן

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו