בעקבות בג"ץ: משרד הפנים ביטל שימוע לחברי מועצת העיר טבריה

בהודעה רשמית שהתפרסמה לפני שעה קלה על ידי הממונה על מחוז הצפון במשרד הפנים, בועז יוסף נמסר לחברי המועצה בטבריה כי השימוע שתוכנן ליום ראשון הקרוב במשרד הפנים נדחה למועד לא ידוע וזאת בשל צו ביניים שהוציא בג"ץ

חדשות בארץ23.7.2019 | 12:59

דוד כהן, פלאש 90

בהודעה רשמית שהתפרסמה לפני שעה קלה על ידי הממונה על מחוז הצפון במשרד הפנים, בועז יוסף נמסר לחברי המועצה בטבריה כי השימוע שתוכנן ליום ראשון הקרוב במשרד הפנים נדחה למועד לא ידוע וזאת בשל צו ביניים שהוציא בג"ץ.

ביום שני 29.07 בשעה 11:30 יתקיים דיון בבג"ץ בעתירה של ראש העיר רון קובי בעניין השימוע אליו הוא זומן על ידי משרד הפנים. הדיון ייערך בפני הרכב של שלושה שופטים כאשר בראש ההרכב תעמוד הנשיאה אסתר חיות, השופט חנן מלצר והשופט מזוז. בהודעה שקיבלו חברי המועצה נכתב: "בשל צו הביניים של בית המשפט, מועד השימוע שנקבע ליום ראשון הקרוב נדחה".

כזכור, בג"ץ הוציא צו ביניים למשרד הפנים, לפיו הוא אוסר לקיים לראש עיריית טבריה רון קובי שימוע לפני פיטורים, עד להחלטתו בעתירה שהגיש קובי בשבוע שעבר. על פי החלטת בית המשפט, הדיון יתקיים לא יאוחר מה-31 ליולי.

הצו הוצא לאחר שראש עיריית טבריה הגיש בשבוע שעבר עתירה למתן צו על תנאי נגד הכוונה להזמינו לשימוע לפני פיטורים. "אריה דרעי התבלבל, אנחנו בבית המשפט העליון אחרי הגשת עתירה למתן צו על תנאי, שר שנמצא בממשלת מעבר מנסה לכפות את החלומות של על טבריה תוך פגיעה בדמוקרטיה", אמר לאחר הגשת העתירה.

בשאר המועצות שלא העבירו תקציב השימוע יתקיים כרגיל.

חדשות JDN

שתף כתבה זו