ישראל התלוננה למועצת הביטחון נגד איראן

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, התלונן למועצת הביטחון נגד פעילות איראן בסוריה למטרות טרור נגד מדינת ישראל ודרש מהמועצה לפעול לנסיגת הצבא האיראני מסוריה

מדיני28.8.2019 | 07:55

תומר נויברג, פלאש 90

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, פנה היום (רביעי) למועצת הביטחון של האו"ם במכתב תלונה נגד הפעילות המתמשכת של איראן בשטח סוריה למטרת התקפות טרור נגד מדינת ישראל.

התלונה הגיעה בעקבות הניסיון להוציא פיגוע רחפנים תוקפים מדרום-מערב סוריה אשר הובל על ידי כוח קודס האיראני וסוכל על ידי צה"ל במוצ"ש האחרון.

"מאמצי ההתבצרות והטרור האיראניים על אדמת סוריה נועדו להסלים את המצב הביטחוני באזור בהנחיית קאסם סולימנאי וכוח קודס", נכתב בתלונה שהוגשה.

לדברי דני דנון, "המשטר הסורי מאפשר ביודעין לאיראן ושלוחותיה להשתמש בשטחו לצרכי פעילות טרור נגד מדינת ישראל ומועצת הביטחון מחויבת להכיר באחריותה של סוריה להתקפות טרור אלו".

ישראל דרשה מהמועצה לפעול למען נסיגה מלאה של כוחות הצבא האיראניים בסוריה, "איראן ממשיכה לאיים על ביטחון העולם בכלל והמזרח התיכון בפרט תחת הפרה שיטתית של החלטות המועצה".

בתלונה צויין כי איראן הפרה את החלטות מועצת הביטחון - 2231, 2216, 1701, 1559, 1540. "הקהילה הבינלאומית צריכה להבהיר בצורה ברורה לאירן שהיא לא תסבול עוד את חתרנותה האזורית ופעילותה למימון הטרור", סיכם דנון.

כיכר השבת

שתף כתבה זו