מסתמן: נתניהו ופוטין ייפגשו ביום חמישי בסוצ'י

ראש הממשלה נתניהו ממשיך בפגישות עם מנהיגי העולם: פחות משבוע לפני הבחירות ייפגש עם נשיא רוסיה פוטין. לפי שעה מסתמן שהפגישה בין השניים תתקיים ביום חמישי השבוע בעיר סוצ'י שברוסיה

מדיני8.9.2019 | 20:01

קובי גדעון, לע"מ

מסתמן - ראש הממשלה נתניהו יפגוש את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ביום חמישי הקרוב בעיר הנופש סוצ'י שברוסיה. נתניהו שב רק ביום שישי מביקור בזק בלונדון שם פגש את ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון ואת מזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר.

לאחר פגישתו עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן את הכתבים על פרטי השיחה, שנגעה לטענתו – בין היתר לאפשרות של מו"מ בין ארצות הברית לאירן. "האפשרות של פגישה בין טראמפ לרוחאני קיימת", אמר נתניהו. "אני לא אומר לנשיא ארצות הברית את מי לפגוש ומתי. לא יודע מתי זה יקרה".

בהתייחסות להתקרבות האפשרית בין טראמפ לנשיא אירן, אמר: "אני בטוח שהנשיא יביא רוח יותר תקיפה ומפוכחת מאשר הייתה עד עכשיו. הרגשתי שההזמנה של מקרון את זריף לפסגת ה-G7 באותו יום שבו אירן ביצעה תוקפנות לא ראויה בעליל, אמרתי את זה למקרון".

לדבריו, "מקרון הבין שאני חושב שההזמנה של זריף כל כך לא ראויה שהוא מצא לנכון להרים אליי טלפון". ראש הממשלה הוסיף והציב "תנאים" למגעים הבינלאומיים עם אירן: "אם נכנסים למו"מ עם אירן צריך מו"מ כולל. על נשק גרעיני, טילים בליסטיים, והתנייה של כל הסכם בהפסקת התוקפנות ברחבי העולם".

דובר של  ג'ונסון מסר בתום הפגישה כי השניים הסכימו על הצורך למנוע מאירן פיתוח נשק גרעיני. עם זאת, ג'ונסון הדגיש את הצורך בדיאלוג ופתרון דיפלומטי בנושא. ראש הממשלה הבריטי ציין כי הוא מצפה לראות את התוכנית האמריקנית להסכם שלום ארוך טווח בין ישראל והפלסטינים.

mako

שתף כתבה זו