החיים אחרי הפוליטיקה: התפקיד החדש של ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה לשעבר איתן כבל

כבל ימונה חדירקטור בשותפות רותם אנרגיה • צפוי לקבל שכר חודשי קבוע של 12 אלף שקל בתוספת מע"מ שישולמו על ידי השותף הכללי, בנוסף לכתבי אופציה • כבל: "הפרויקט של רא"מ משלב את כל מה שאני מאמין ומקדם במשך השנים בראש ובראשונה הפתרון הסביבתי"

כלכלי22.9.2019 | 10:19

מרים אלסטר, פלאש 90

שותפות רותם אנרגיה מחצבים דיווחה הבוקר כי ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה לשעבר, איתן כבל, ימונה לדירקטור בשותף הכללי בשותפות. זהו התפקיד הראשון של כבל מאז שעזב את הכנסת.

כבל כיהן, בין היתר, כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה במשך 6 קדנציות ובתפקידו האחרון כיהן כיו"ר ועדת הכלכלה ויו"ר ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים הגדולים (המכונה ועדת פישמן). בעבר כיהן כשר הממונה על רשות השידור.

כבל יהנה משכר חודשי קבוע של 12 אלף שקל בתוספת מע"מ שישולמו על ידי השותף הכללי (ולא השותפות הציבורית). בנוסף, השותפות תקצה לכבל 1,411,000 כתבי אופציה, הניתנים למימוש ל-1,411,000 יחידות השתתפות של שותפות רא"מ. בהנחה של מימוש מלוא כתבי האופציה, תהוונה יחידות המימוש, נכון למועד זה, כ-5% מהונה המונפק של השותפות וכ-2.3% מהונה המונפק של השותפות בדילול מלא. האופציות מחולקות ל-3 מנות כאשר כל אחת מהמנות הן בהתאם למחירי המימוש של שלושת סדרות האופציות שהונפקו למשקיעים במסגרת ההנפקה של שותפות רא"מ.

שותפות רותם אנרגיה מחצבים (רא"מ), בניהולם של ד"ר יעקב מימרן, יו"ר, וג'אק סבג, מנכ"ל, הוקמה בשנת 2016 על ידי השותף הכללי חברת נורת'ווד - Northwood Exploration Israel והונפקה בבורסה של ת"א בנובמבר 2018. השותפות מתכננת להקים במישור רותם מתקנים להפקת נפט וחשמל, אשר יוזנו בפצלי שמן יחד עם פסולת פלסטיק עירונית המיועדת להטמנה.

בנובמבר 2018 הוענקה לשותפות על ידי משרד האנרגיה תעודת תגלית. משמעותה של תעודת תגלית על פי פקודת המכרות הינה שמשרד האנרגיה הכיר בהיתכנות הכלכלית של הפרויקט. שטח התגלית משתרע על למעלה מ-2,900 דונם באזור ייעודי לכריה, סביב מכרה פתוח ופעיל לפצלי שמן. על פי הערכת מומחה חיצוני בלתי תלוי, עתודות פצלי שמן בשטח הנ"ל נאמדות בכ-245 מיליון טון מהם ניתן להפיק כ-135 מליון חביות נפט.

ד"ר יעקב מימרן, יו"ר דירקטוריון רא"מ: "אנו שמחים על הצטרפותו של איתן כבל לדירקטוריון השותף הכללי בשותפות, לאחר שהפרויקט הוצג בפניו בפרוטרוט והוא השתכנע בחשיבותו הסביבתית והלאומית ורואים בו מנוע אנרגטי עוצמתי שיסייע לקדם את פרוייקט האנרגיה הסביבתי של רא"מ. איתן כבל הוכיח במהלך תפקידיו השונים ובכלל זה כיו"ר ועדת הכלכלה,יכולות ביצוע מרשימות וחשיבה אסטרטגית שאפשרה לו להוביל מהלכים משמעותיים. אין לי ספק שהאנרגיות המוכרות של איתן והחיבור שלו לנושאים הסביבתיים ולפתרונות שמציעה השותפות יתרמו רבות לקידום אבני הדרך של רא"מ בדרך לסגירה פיננסית, להסכמי מימון ולעלייתו של הפרוייקט על הקרקע".

איתן כבל: "מאז שהודעתי על לקיחת פסק זמן מהפוליטיקה בחנתי אפשרויות רבות. הפרויקט של רא"מ משלב את כל מה שאני מאמין ומקדם במשך השנים בראש ובראשונה הפתרון הסביבתי שמציעה השותפות ומחזור 200 אלף טונות של פסולת פלסטיק מדי שנה ולכן החלטתי לבחור בו ראשון: קידום תעשייה ישראלית ויצירת מקומות עבודה במיוחד בנגב, סיוע לחיזוק העצמאות האנרגטית של ישראל ומציאת פתרונות סביבתיים בתחומים השונים ובמיוחד לבעיית פסולת הפלסטיק. יחד עם הנהלת השותפות והדירקטוריון, בכוונתי לפעול במלוא כוחי על מנת לקדם את הפרויקט הייחודי של רא"מ במטרה שיעלה לקרקע במהירות אפשרית".

גלובס

שתף כתבה זו