השימוע לרה"מ: הערכה - לא הוצגו "ראיות זהב" חדשות

ארבעת ימי השימוע בפרשות שבהן חשוד נתניהו הסתיימו, וכעת נותר ליועמ"ש להחליט - האם להגיש כתב אישום, ובאילו סעיפים. מסתמן כי פרקליטי רה"מ לא הציגו חומר חדש ודרמטי, אך הציעו פרשנות שונה לראיות הקיימות. מנדלבליט צפוי לפרסם את החלטתו בעוד כחודשיים

פוליטי7.10.2019 | 20:21

פלאש 90

לאחר ארבעה ימי דיון ארוכים במשרד המשפטים, השימוע בעניינו של רה"מ נתניהו הגיע היום (בשני) לסיומו. לפי הערכות, פרקליטיו של נתניהו לא סיפקו "ראיות זהב" דרמטיות וחדשות, אלא הציגו פרשנות שונה לחומר הקיים. לאור זאת מסתמן כי פרקליטות המדינה לא תיאלץ להורות על ביצוע השלמות חקירה, מה שיסייע לקצר את לוח הזמנים בהמשך ההליך.

במהלך הדיון היום הופיעו באישור היועמ"ש פרופ' אבי בל ופרופ' נתן לוין, שניים מחמשת הפרופסורים שהביא צוות ההגנה של נתניהו על מנת לבסס את הטענה שהאשמתו בגין יחסיו עם התקשורת מהווה סכנה לדמוקרטיה. 

עם תום השימוע מתבהר כי קו ההגנה של פרקליטי נתניהו עסק בנרטיבים חלופיים לראיות שכבר היו נתונות בידי הפרקליטות. כעת השאלה הגדולה היא האם הפרשנות שהציעו עורכי הדין ישכנעו את היועמ"ש לסגת מכתב החשדות ולוותר על האישום.

באשר ללוח הזמנים הצפוי בהמשך, מתברר כי בכוונתו של היועמ"ש לקבל את ההחלטות עד אמצע דצמבר הקרוב, מועד סיום תפקידו של פרקליט המדינה שי ניצן. בפרקליטות חילקו מחמאות לעורכי הדין על עבודתם בשימוע, אולם אין בכך כדי לענות על השאלה: האם מאמציהם יתורגמו לשינוי בהחלטה?

mako

שתף כתבה זו