צה"ל תקף הלילה מטרות איראניות בסוריה

חשיפת זירת המטענים אמש העלתה את המתיחות באזור הגבול עם סוריה | הלילה בתגובה תקף צה"ל מטרות השייכות לאיראן ולצבא סוריה | "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית משטחו"

בטחוני18.11.2020 | 07:47

תקיפה בסוריה בעבר צילום: באדיבות המצלם

מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה בסוריה מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי. בתקיפה נפגעו מחסנים, מפקדות ומתחמים צבאיים וכן סוללות טילי קרקע אוויר. בצה"ל הבהירו כי התקיפה בוצעה בתגובה להנחת זירת המטענים סמוך לגדר הגבול עם סוריה בשטח ישראל, על ידי חוליה סורית שפעלה בהכוונה איראנית.

"חשיפת זירת המטענים אתמול (ג'), מהווה הוכחה נוספת לפעילות ההתבססות הממושכת של איראן בסוריה", מסר דובר צה"ל והוסיף: "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית משטחו וימשיך לפעול ככל שיידרש למיגור ההתבססות האיראנית בסוריה המהווה סיכון ליציבות הביטחונית במרחב". בעקבות התקיפות, צה"ל שומר על מוכנות גבוהה ונערך. לכל תרחיש.

שר הביטחון בני גנץ קיים אתמול ביקור בפיקוד הצפון, באוגדה 91, יחד עם השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון, הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם, מפקד אוגדה 91 תא"ל שלומי בינדר, וקצינים בכירים נוספים.

השר גנץ קיבל סקירה ביטחונית על מוכנות הכוחות ממפקד פיקוד הצפון וקיים הערכת מצב באוגדה. בהמשך סייר לאורך הגבול הצפוני וביקר בחמ"ל האיסוף בעוצבת ברעם שם שוחח עם מפקדים וחיילים. "אנחנו ערוכים מזה זמן רב לאפשרות של פיגועים בגזרת הצפון", אמר גנץ במהלך הביקור, "לצה"ל יש את היכולות ואת הנחישות להגיב בצורה חמורה לכל אירוע שלא יקרה, הן בחזית הלבנונית והן בחזית הסורית".

"לפני מספר שעות", סיפר שר הביטחון, התגלה מטען בגזרת רמת הגולן. אני מבקש להגיד באופן ברור - סוריה אחראית לנעשה משטחה כדוגמת המטען הזה ולנעשה משטחה בהקשר הברחות האמל"ח שבדרך לחיזבאללה- אנחנו לא יכולים לעבור לסדר היום בעניין הזה. כל פעם שאני מגיע לגבול בלבנון ישנה סוג של התרגשות אישית אחרי עשרות שנות שירות בלבנון. אני מסתובב פה ורואה מערכת משתפרת ומשופרת, גאווה גדולה ונמשיך להיות פה ולשמור על האזרחים".

מוקדם יותר אתמול חשפו כוחות צה"ל זירת מטענים, אותם הניחו ככל הנראה מחבלים סמוך לגדר הגבול עם סוריה, בדרום רמת הגולן בשטח ישראל. כוחות הנדסה קרבית נטרלו את זירת המטענים שנחשפה. האירוע התרחש סמוך למקום בו סיכל כוח צה״ל ניסיון הנחת מטענים לפני כשלושה חודשים. "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו ולא יאפשר כל פגיעה בריבונות ישראל", נמסר בהודעת הבא.

כזכור, כוח מיוחד של צה"ל שביצע מארב בדרום רמת הגולן לפני כשלושה חודשים, הצליח לסכל פיגוע טרור נגד כוחות צה"ל. בצה"ל זיהו מספר ימים קודם לכן את החולייה מגיעה לאזור הגדר במסווה של רועי צאן. מרגע שהבינו בצה"ל כי מדובר בחוליית מחבלים אשר בכוונתה לבצע פיגוע, הוצב הכוח המיוחד.

 

שתף כתבה זו