מדינת ישראל התעכבה ותקבל את החיסון אחרי כולם

נחשף כי ההסכם בין ישראל חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה, שייצרה את החיסון לקורונה בשיתוף אוניברסיטת אוקספורד היה תקוע זמן רב ולפיכך ישראל תקבל את החיסונים בעיכוב ניכר ממדינות אחרות

בריאות / קורונה21.11.2020 | 21:21

אילוסטרציה צילום: Unsplash

מוקדם יותר הערב פרסמנו כי ישראל חתמה הסכם עם חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה, שייצרה את החיסון לקורונה בשיתוף אוניברסיטת אוקספורד. על פי ההסכם, החברה תספק לישראל כ-10 מיליון מנות חיסון נגד הנגיף, שישמשו כ-5 מיליון אזרחים.

בערוץ 12 חושפים הערב שהמשא ומתן עם החברה נמשך חודשים ארוכים, והיה תקוע עד ממש לאחרונה, מה שאומר שצפוי עיכוב בקבלת חיסונים אלה בארץ.

על פי הדיווח, ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה וכל מדינות האיחוד האירופי כבר חתמו על הסכם אספקה עם החברה הבריטית. רק בשבוע האחרון התעוררו בישראל בעקבות מידע שהגיע לפיו החברה צפויה לספק בקרוב תוצאות מעולות לניסוי, ומאחר שמועד החתימה משפיע על מועד אספקת החיסונים – ההערכה היא שישראל תקבל את החיסונים בזמן מאוחר יותר, רק לאחר אותן מדינות שהקדימו אותה. 

בתוך כך, המכון הביולוגי בנס ציונה מדווח כי עד הקיץ החיסון הישראלי יהיה מוכן לשימוש. במכון בונים כעת מתקן שיוכל לייצר בשלב הראשוני 15 מיליון מנות חיסון נוספות.

 

שתף כתבה זו