בתוך שבוע: 3,700 חולי קורונה חדשים ביום

הנתונים שהוגשו לקבינט הקורונה מציגים תמונה מדאיגה, לפיה חלה עלייה ממשית בתחלואה בכל המגזרים, וכי ישנה עלייה חדה בחולים קשה. במידה והקצב ימשיך כמות שהוא נגיע בתוך שלושה חודשים ל-7,400 חולים ביממה

קובי ברקת | בריאות 6.12.2020 | 19:11

שגרת קורונה בתל אביב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתוני דו"ח הקורונה של האוניברסיטה העברית שהוגשו לקבינט הקורונה המתכנס כעת (ראשון), מציג תמונה מדאיגה, לפיה חלה עלייה ממשית בתחלואה בכל המגזרים, וכי ישנה עלייה חדה בחולים קשה. בנוסף, על פי נתוני הדו"ח צפויה יציבות בתמותה ובהבראה בימים הקרובים.

בימים האחרונים חלה עלייה מתונה במספר החולים שמצבם קשה ובמספר המונשמים. מהתחזית שהוצגה לשרים בדיון, עולה כי באופן מיידי מספר המאומתים היומי יעלה ל-2,600 ביממה ומספר החולים שמצבם קשה יעלה ל-420, זאת אם קצב התחלואה הנוכחי יימשך. במידה והקצב ימשיך כמות שהוא נגיע בתוך שלושה חודשים ל-7,400 חולים ביממה.

בעקבות הנתונים הללו, מחברי הדו"ח ממליצים להטיל סגרים מקומיים ביישובים או שכונות בהן יש התפרצות.

ראש המל"ל, מאיר בן שבת אמר בדיון הקבינט כי "ישנה עלייה במספר המאומתים, עלייה במספר הבדיקות ובשיעור המאומתים. לא יהיה נכון לפתוח את הקניונים וההמלצה שלנו היא לדחות את פתיחת הקניונים".

נציין, כי דו"ח המטה לביטחון לאומי מראה כי אמש אחוזי הבדיקות החיוביות בכל המגזרים, היו גבוהים משמעותית מהאחוזים במגזר הכללי, 8.9% במגזר הערבי ו-3.4% במגזר החרדי, לעומת 2.1% במגזר הכללי. 

 

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו