בשעה טובה: הרב ביטון נבחר לרב הראשי של לוד

עשרה רבנים התמודדו על משרת הרב הראשי בעיר לוד, שם נבחר הערב הגאון הרב שמעון מאיר ביטון לרב העיר. הרב ביטון זכה לתמיכה של 14 חברי הגוף הבוחר

חרדים17.1.2021 | 18:46

הגאון הרב שמעון מאיר ביטון צילום: באדיבות המצלם

אחרי שש שנים שהעיר לוד הייתה ללא רב, נבחר הערב הרב שמעון מאיר ביטון למשרת הרב הראשי בעיר. הרב ביטון זכה לתמיכה של 14 חברי הגוף הבוחר. המועמד המוביל השני הרב יצחק מוזגדרישוילי, שזכה לתמיכת 10 חברי הגוף הבוחר.

על התפקיד התמודדו עשרה רבנים וכאמור ברוב של 14 מתוך 44 נבחר הרב ביטון לרב העיר. 

העיר מצויה כבר שש שנים ללא רב, מאז פטירתם של רבני העיר הקודמים הגאון רבי נתן אורטנר זצ"ל, בתשע"ח והגאון רבי חיים חדד זצ"ל בשנת תשע"ה.

הרב הנבחר הגאון רבי שמעון מאיר ביטון יליד קרית שמואל. למד בצעירותו בבית הספר "אהרון הראה" של הציונות הדתית. המשיך וסיים את מסלול הישיבות קטנה וגדולה בתומכי תמימים חב"ד צפת וקרית גת.

לפני 26 שנים, מיד לאחר נישואיו, עבר להתגורר בלוד והחל בפעילות ענפה של הפצת תורה בשליחות הרבי מליובאוויטש זצ"ל. עם הקמתה של שכונת גני יער פתח בית כנסת "עוד יוסף חי" שהלך והתפתח לאחד מבתי הכנסת הגדולים והפעילים בעיר שקול התורה אינו פוסק בו. במקום פועל כולל הסמכה לרבנות בראשותו של הרב.

בין השנים תשנ"ט ל תשס"ה שימש כמנהל מחלקת כשרות ברבנות אור יהודה. בין השנים תשס"ה - תש"ע שימש כרב המרכז הטכנולוגי אמי"ת רמלה לוד. משנת תש"ע - תשע"ז שימש כראש הכולל "אהל יצחק" בראשות הרה"ג רבי יחיאל אבוחצירא רבה של רמלה. בשנת תשע"ז הקים כולל רבנות "עוד יוסף חי". 

המרא דאתרא של גני איילון בלוד הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט, התקשר הערב לרבה הנבחר של לוד הגרש"מ ביטון עם היבחרו לרבנות העיר ואיחל לו המשך הצלחה ושיתוף פעולה.

השר לשירותי דת יעקב אביטן אמר הערב: "שוחחתי הערב עם שני הרבנים שהתמודדו. ברכתי את הרב הנבחר הגאון רבי שמעון מאיר ביטון על בחירתו. זכתה העיר לוד לרב בעל שיעור קומה הפועל בלוד כבר שנים רבות. אני מאחל לו שימשיך לקדש שם שמים בעיר לוד ויפעל להאהיב את היהדות על הבריות מתוך נעימות וסבר פנים יפות כיאה וכיאה לעיר לוד".

"כמו כן שוחחתי עם הרב הנוסף, הגאון רבי יצחק מוזגרשוולי, תושב העיר ממנהיגי העדה הגיאורגית ומחשובי הרבנים בארץ, תלמיד חכם בעל שיעור קומה שעוד נכונו לו תפקידים חשובים בעולם הרבנות, בשר מבשרה של העיר לוד שהתמודד והגיע למקום השני המכובד. איחלתי לו שימשיך להגדיל תורה ולהאדירה שיפוצו מעיינותיו חוצה. כמו כן אני מברך את שאר הרבנים המועמדים, איש איש לפי כבודו ומעלתו, כולם אהובים, כולם ברורים, שימשיכו להאיר ולהזריח את התורה והיהדות".

 

שתף כתבה זו