סוער בגל"צ: ברדוגו תקף את הכתבת המדינית

הפרשן הפוליטי של גל"צ תקף אמש בשידור את הכתבת המדינית של התחנה שהביאה דיווח בנוגע לביקורו של שר החוץ ברוסיה ושאל אותה, "את הדוברת של אשכנזי ומשרד החוץ?". עמיתיה לעבודה יצאו להגנתה

תקשורת18.3.2021 | 09:11

יעקב ברדוגו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

תחנת הרדיו גלי צה"ל מעולם לא ידעה ימים סוערים כל-כך. כוכב המחלוקת בין אנשי הערוץ הצבאי הוא הפרשן ואיש הימין יעקב ברדוגו שתפקידו בתחנה לצנינים בעיני הגווארידיה הוותיקה של גל"צ.

ברדוגו, שמכהן כפרשן פוליטי של התחנה, מוחרם על-ידי מגישי התוכנות הוותיקים לא מעלים אותו על-אף תפקידו לשידוריהם. שני נושאי דגל החרם הם העיתונאים הוותיקים רזי ברקאי ורינו צרור. ברדוגו עצמו לא נותר חייב, ומעת לעת הוא תוקף את מחרימיו במגוון פלטפורמות.

אמש היריבות בין המחנות בתחנה הצבאית עלתה מדרגה, כאשר הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, פנה לכתבת המדינית של התחנה, מוריה אסרף וולברג, שהביאה דיווח בנוגע לביקורו של שר החוץ ברוסיה ושאל אותה, "את הדוברת של אשכנזי ומשרד החוץ?".

ירון וילנסקי מי שמגיש עם ברדוגו את התוכנית היומית, בחר להגן על אסרף וולברג ואמר לפרשן: "היא הכתבת שלנו, אל תבזה אותה".

כתב 'Ynet' רן בוקר דיווח כי חברים בקבוצת הוואטסאפ "עורכים באקטואליה" של גלי צה"ל יצאו להגנתה של אסרף. המגישה טלי ליפקין שחק כתבה: "אני מבינה שהגיע תורה של מוריה אסרף לחטוף - בשידור, באולפן הבית רסיסים ממטרות הארס של י. ברדוגו".

הכתב הפוליטי מיכאל האוזר טוב, בנו של ח"כ צבי האוזר מ'תקווה חדשה' הגיב: "מוריה, את ממש לא צריכה את החיזוק שלי אבל אני שולח לך אותו בכל זאת. שלוש פעמים הותקפתי על ידי ברדוגו בשידור חי, ועוד כמה פעמים בטוויטר, ומעולם לא זכיתי לאף גיבוי או אף מילה מאף גורם בתחנה. זה מצב אבסורדי ובעיקר גועלי. בריונות זולה שמוכשרת אצלנו בתחנה. אין סיבה ואין דרך להגן על הבריונות הזו - זה לא פוליטיקה. אלו יחסי עבודה במקום עבודה. החיזוק שלי לא משמעותי, ואני מקווה שתקבלי את הגיבוי שכל כך מגיע לך - באותה הפומביות שבה 'הגינוי' ניתן".

נורית קנטי, עורכת ומגישה בתחנה הגיבה אף היא לדברי ברדוגו: ''מסכימה עם טלי. הבושה הפומבית הזו חייבת להפסק. פעם זה מיכאל ופעם זו מוריה, ולא זוכרת כבר מי עוד. יש כאן אנשים שעוד מנסים לעשות עיתונות, ובמיוחד הצעירים. זקוקים לרוח גבית, ולא למכשלות, ולפגיעה בשמם הטוב ובשם התחנה".

 

שתף כתבה זו

התראות צבע אדום