חברת התעופה התנכלה לחרדים וחטפה מהגולשים

חברת 'ספיריט איירליינס' הסתבכה שוב עם החרדים וחטפה מהגולשים ברשתות החברתיות על הודעה שקרית לכאורה שהיא פרסמה, ההודעה תוקנה בהמשך, אך התנצלות כנה מהחברה לא הגיעה עד לשעה זו

חדשות בעולם6.4.2021 | 13:53

כיסאות מטוס צילום: pixabay

חברת התעופה 'ספיריט איירליינס' פרסמה הצהרה לכאורה כוזבת, לאחר שזוג יהודים חרדים ושני ילדיהם, אחד מהם ילד בן 7 עם צרכים מיוחדים, הורדו מהטיסה מכיוון שפעוטה בת השנתיים לא עטתה מסיכה בזמן שאכלה יוגורט בעת שישבה על ברכי אמה שהיתה בחודש השביעי להריונה.

כל המקרה תועד היטב בסרטונים ויראליים, שם הדיילת נשמעת אומרת להורים "זה אי ציות, ואתם צריכים לרדת".

"אבל אנחנו חובשים מסכות!" נשמע אומר האב לדיילת, והיא ענתה "היא לא חובשת מסכה" כשהיא מצביעה על הפעוטה התמימה שאוכלת את היוגורט שלה. אך 'ספיריט איירליינס' פרסמה הודעה שקרית לכאורה, בהצהרה נאמר כי הטיסה התעכבה "בגלל המבוגרים שלא צייתו לחוק המסכות הפדרלי".

לאחר הפרסום והזעם באתרים חרדיים בארצות הברית כמו Yeshiva world news, והתגובות ברשתות החברתיות, דקות לאחר פרסום הציוץ החברה מחקה את הציוץ שלהם, ופרסמה הודעה שונה. "אנחנו מודעים לאינפורמציה שגויה לגבי טיסת 138 מאורלנדו לאטלנטיק סיטי, הטיסה נדחתה בגלל בעיות הקשורות לחוק המסכות, נתנו אישור לכל הנוסעים לחזור לטיסה אחרי שהבעיה נפתרה, הבטיחות של הנוסעים ואנשי הצוות מאד חשובים לנו".

אבל ההודעה לא הרגיעה את הגולשים שחלקם נשבע לא לטוס עם החברה יותר, הגולשים הרבים זעמו וכתבו "למה אתם לא יכולים לכתוב שטעיתם ואתם תפיקו לקחים, למה אתם שוב עושים בעיות לנוסעים תמימים, כולם רואים את השקרים שלכם".

גולש אחד כתב, "אהבתי את הכללים שלהם שמותר להסיר את המסכה לאכול או לשתות, הילדה הקטנה אכלה והם עדיין הוציאו את המשפחה מהמטוס".

החברה פרסמה בחשבון הטוויטר שלה את ההוראות. "החוק הפדרלי מחייב את כל הנוסעים לעטות כיסוי פנים בהתאם להנחיות בטיסות ובשדות תעופה, יש לחבוש כיסוי פנים בשדה התעופה ועל סיפון המטוס, ניתן להסיר כיסוי פנים רק בזמן אכילה, שתייה או נטילת תרופות, לאחר סיום האכילה, השתייה או נטילת התרופות, יש להחזיר את כיסוי הפנים באופן מיידי".

הודעת החברה על נהלי המסכות

אך כאמור, על הטיסה המדוברת הנהלים הללו לא התקיימו, וכמו מקרים אחרים בהם החברה התנכלה לנוסעים, גם הפעם היא עשתה זאת. ל'כל רגע' נודע כי לאחר סאגה מתמשכת כל נוסעי הטיסה הורשו לחזור כולל המשפחה החרדית, על פי הידוע, הדייל שעמד מאחורי ההחלטה להוריד את כלל הנוסעים מהמטוס, הובל החוצה על ידי שוטר ולא שב לטיסה שהמריאה לדרכה.

האם חברת התעופה טרחה לצפות בצילומי הדיילת המצביעה על הפעוט ואומרת בבירור כי "היא לא חובשת מסכה?", מדוע פוטרה מחברת התעופה ספיריט אותה הדיילת שלא הורשתה לחזור למטוס, למרות שכולם - כולל המשפחה שהורחקה חזרה למטוס, ולא אותו אדם שניסח ופרסם את ההצהרה הכוזבת בטוויטר?.

זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה, באמצע החודש שעבר דיווחנו ב'כל רגע' כי חברת התעופה 'ספיריט איירליינס' ספגה ביקורת חריפה על כך שהורידה ילד אוטיסט יחד עם אביו מטיסה מלאס וגאס לדאלאס, מכיוון שבן הארבע לא עטה מסיכה.

הילד, העונה לשם קרטר קימבול, שאינו מדבר ולוקה באוטיזם, נשכב על הרצפה בבכי בשדה התעופה בלאס וגאס לאחר שהורד מהמטוס למרות שאמו אמרה שיש להם פתק מרופא הפוטר אותו מלעטות מסכה.

הודעת החברה שנמחקה

הודעת החברה שתוקנה לאחר תלונות רבות.

 

שתף כתבה זו

התראות צבע אדום