ההודעה הזדונית התורנית: "חגיגות ה-100 לטויוטה"

עוד הודעה זדונית מופצת בוואטספ במטרה ותקווה לזכות בפרסים. מטרת ההונאה היא לגרום למשתמשים להוריד את האפליקציה, אשר בהמשך בעיקר מקפיצה פרסומות | אל תתפתו לשום הודעה קופצת או קורצת. אין מתנות חינם!

טכנולוגיה11.4.2021 | 22:48

אילוסטרציה צילום: unsplash

בתקופה האחרונה אנחנו ערים למאמציהם של ההאקרים להיות מתוחכמים יותר, כשהם מתאימים לנו את ההונאות בהתאם לתחומי עניין ואירועים מיוחדים.

ההונאה האחרונה אותה אנו רואים כעת היא "חגיגות ה-100 לטויוטה".

ההודעה המופצת: "חגיגות 100 לטויוטה

בשלב הראשון לאחר שהקליק על הקישור שהתקבל בוואטספ, מגיעים לדף בו כתוב כי יש הרבה מתנות מעולות, ויותר מ-1000 יחידות שעונים וסמארטפונים. כל מה שצריך לעשות כדי לזכות הוא לפתוח את קופסת המתנה הנכונה ולשם כך יש 3 ניסיונות בלבד.

שלושה ניסיונות בלבד כדי לזכות במתנה

 

כעת מגיעים לבחירת המתנה כאשר בפני הגולש ישנן 12 קופסאות מתנה לבחור מהן.

מתנות לבחירה

 

לאחר שהמשתתף בחר בקופסה הנכונה (כולן נכונות), הוא זכה בגלקסי S21 החדש וכעת יש לבצע את התהליך כדי לקבל אותו.

בחרו את הקופסה הנכונה וזכו במתנה

כדי לקבל את הפרס, מתבקש המשתתף שזכה בפרס, לשתף את הפעילות עם חמש קבוצות או 20 חברים בוואטספ. למעשה כמובן שמדובר בדרך להפצת ההונאה בוואטספ למשתמשים רבים נוספים.

הפיצו באמצעות הוואטספ לחברים וקבוצות

לאחר ששיתף עם חבריו בוואטספ, מגיע המשתתף לשלב האחרון בו צריך לפתוח הרשמה ל-30 שניות, ולאחר שיסיים זאת, מנהל המערכת לכאורה יבצע בדיקה שתושלם תוך 24 שעות.

שלב אחרון כדי לזכות בפרס

כאשר לוחצים על כפתור הפעולה – "הרשמה מלאה" מקבלים הודעה כי נדרש ניקוי סמסונג כבר עכשיו. בפני המשתמש עקרונית מופיעות של אפשרויות לבטל או להתקין, כאשר לא משנה על איזו מהן הוא יקליק ויבחר, הוא יגיע לחנות האפליקציות של גוגל.

נדרש ניקוי סמסונג

עמוד ההורדה בגוגל פליי

לאחר שהורידו והפעילו את האפליקציה, ניתן לראות בתמונה הבאה כי מתבצע "איסוף מידע על הטלפון"

כאשר האפליקציה עובדת, נראה כי היא אוספת מידע אשר קשור לזיכרון המכשיר, השימוש בסוללה ובזיכרון מטמון.

חייגו על מנת לקבל את הפרס

עידן אברמוב, ממחלקת השירות והתמיכה בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מציין כי: "בבדיקה שערכנו עולה כי מטרת ההונאה היא לגרום למשתמשים להוריד את האפליקציה, אשר בהמשך בעיקר מקפיצה פרסומות. פרסומות קופצות במכשיר הנייד מהוות מטרד אשר צריך לפעול כדי להפסיק אותו ושלא יפריע לפעילות השוטפת. אנחנו ממליצים בכל מקרה של פעילות עם מתנות חינם, להיות מאוד ספקניים ובטח שלא להוריד יישומים למכשיר שלכם כמו גם כמובן לא לתת פרטי אשראי ותשלומים".

 

שתף כתבה זו

התראות צבע אדום