מבזקים

גנץ מחריף את הטון ומאיים: "תקציב או חלופה"

אחרי שביום שישי דווח ב'חדשות 13' כי גנץ שוקל לפזר את הכנסת כבר בחודש הבא לשם בחירות מוקדמות, הוא התייצב הערב בערוץ המתחרה ושיגר איומים כלפי נתניהו והליכוד כי יש לו אלטרנטיבות. זמן קצר לאחר מכן פרסם שר האוצר: "בכוונתי להביא לישיבת הממשלה בשבוע הבא את אישור התקציב לשנת 20 ואת חוקי ההסדרים"

פוליטי17.10.2020 | 21:07

בנימין נתניהו ובני גנץ במליאה צילום: דוברות הכנסת

לקראת המועד בו נדרש להעביר את תקציב המדינה לשנת 2020 ושנראה כי במשרד האוצר מסרבים למהר לדון בסגויה, יו"ר כחול לבן בני גנץ מחריף את הטון ומשגר איום חריף לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"השבועות הקרובים יראו לי אם יש כוונה לעבוד למען האזרחים", אמר הערב גנץ בריאיון ל'חדשות 12'. לדבריו, "אם זה לא יקרה, אני אמשיך לעבוד למען המדינה. אני נפגשתי עם יעלון ועם אחרים, אם הממשלה לא מתפקדת, אני אחזור לסדר העדיפויות האותנטי שלי. אם הממשלה לא תתפקד לא תהיה לי ברירה אלא לחשב צעדים".

גנץ הדגיש, "אנחנו הצטרפנו לממשלה על מנת שתתפקד בזמן חירום. אנחנו נאבקים ונמשיך להיאבק שהממשלה תתפקד, ובשביל זה צריך שסדר העדיפויות של המדינה יהיה לפני סדר העדיפויות של ראש הממשלה או של הליכוד". בדבריו רמז כי לא יהסס לקדם את החוק שימנע מראש הממשלה לכהן בתפקידו בעקבות כתבי האישום.

גנץ דורש "שהממשלה תתפקד על כל המרכיבים שלה, שתכין תקציב, שיהיו ועדת שרים לענייני חקיקה, ואם לא - אני אבחן כל חלופה אחרת".

נזכיר כי ביום שישי דיווח העיתונאי ספי עובדיה ב'חדשות 13' כי גנץ שוקל לפזר את הכנסת בחודש הבא וקיום בחירות בזק בחודש אדר.

זמן קצר לאחר הראיון עם גנץ הודיע שר האוצר ישראל כץ מ'הליכוד': "בכוונתי להביא לישיבת הממשלה בשבוע הבא את אישור התקציב לשנת 20 ואת חוקי ההסדרים לקידום הרפורמות והצמיחה במשק. בתקופה זו נדרשת יציבות כלכלית, לצד רשת הבטחון ותוכניות הסיוע שפועלות היטב, ולכן אין צורך להמתין ל-23.12, כדי להעביר את תקציב 20, וניתן להעביר במהירות את התקציב המבוסס על התקציב ההמשכי בסך 411 מיליארד, אותו אשרו הממשלה והכנסת".

כץ סיפר כי "במקביל הנחיתי את צמרת האוצר להאיץ את העבודה על תקציב 21 כדי להגישו לאישור הממשלה כבר בתחילת דצמבר ולאשרו בכנסת עוד במהלך חודש פברואר. אני קורא לכל הגורמים לנתק את עניין התקציב מכל המחלוקות הפוליטיות, ולסייע בהעברתו המהירה למען חוסנו של המשק ולטובת אזרחי ישראל".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו