הרפורמה של משרד הבריאות - הורחב גיל הזכאות לטיפולי שיניים

המהלך של משרד הבריאות יעניק למאות אלפי אזרחים זכאות לטיפולי שיניים משמרים ומשקמים, ויוריד את גיל הזכאות לטיפולים משקמים מ-80 ל-72. במשרד הבריאות קוראים לציבור לבדוק ולממש את זכאותם.

ארי קרויזר | בריאות 5.4.2022 | 11:41

מרפאת שיניים | צילום: pixbay

משרד הבריאות מפרסם הבוקר (שלישי) את הרפורמה במחירי טיפולי השיניים ואת הצו להורדת גיל הזכאות לטיפולי שיניים לציבור המבוגר. המהלך ירחיב את הזכאות לטיפולי שיניים משמרים ומשקמים לטובת מאות אלפי מבוגרים, בעלות מוערכת של 100 מיליון שקלים, במסגרת תקציב סל התרופות.

משרד הבריאות מרחיב את קבוצת הגיל הזכאית לקבלת טיפולי שיניים במימון ציבורי ואת היקף הטיפולים שניתנים במסגרת זו. הצו פורסם להערות הציבור, ומיום חתימת שר הבריאות על הצו, בעוד מספר שבועות, יהיו זכאים אזרחים מגיל 72 ומעלה לקבלת טיפולי שיניים משמרים הכוללים בין השאר :טיפול דחוף, בדיקה תקופתית, בדיקות שגרה ומעקב, צילומי רנטגן, צילום פנורמי, הסרת אבנית, הקצעת שורשים, עקירה וטיפול שורש. השרות יינתן לבני 72 ומעלה במקום 75 כפי שהיה עד כה.

בנוסף, יורחבו גילאי הזכאות לטיפולי שיניים משקמים הכוללים: הכנת תותבות מיידיות, התייעצות עם מומחים ועוד החל מגיל 72 ולא גיל 80 שניתן עד כה. משרד הבריאות קורא לאוכלוסיות החדשות שזכאיות לסבסוד הטיפולים לממש את זכאותם.

שר הבריאות, ניצן הורביץ מסר: "חיסכון של אלפי שקלים למאות אלפי מבוגרים. זו הבשורה החשובה שאנחנו מביאים היום. הצו שפרסמתי ירחיב את הזכאות לטיפולי שיניים משמרים ומשקמים לכל בני ובנות 72 ומעלה, בעלות של כ-100 מיליון שקלים במסגרת סל התרופות. הטיפולים האלו כל כך חשובים, וגם יקרים מאוד. הסבל הפיזי, וגם הנפשי של אדם מבוגר שזקוק לטיפול שיניים שיקומי ולא יכול להשיג אותו הוא בלתי נסבל. כאן בדיוק המקום שלנו, של המדינה, של משרד הבריאות - לדאוג ולוודא שההורים והסבים שלנו לא נזנחים מאחור. לוודא שגם מי שידו אינו משגת, מקבל מענה רפואי שוויוני והולם".

השרה לשיווין חברתי מירב כהן מסרה: "הורדת גיל הזכאות לטיפולי השיניים השונים לגיל 72 הוא צעד משמעותי עבור מאות אלפי אזרחים ותיקים בישראל. הפנים שלנו הם מראה לנפש שלנו ולפעמים טיפול שיניים פשוט יכול אפילו לשפר את מצבם הנפשי של אזרחים ותיקים רבים. אני מודה לשר הבריאות ניצן הורוביץ ולצוותים המקצועיים במשרדים על העבודה המשותפת והיעילה, אשר מפירותיה תהנה האוכלוסייה הוותיקה בישראל. אנו ממשיכים לפעול כל העת על מנת להקל את חיי האוכלוסייה הוותיקה גם בתחומים נוספים".

בנוסף מצויין בצו, כי בכוונת שרי הבריאות והשוויון החברתי לפעול לתיקון חוק ביטוח בריאות ממלכתי באופן שיאפשר מתן פטור מהשתתפות עצמית לנכי רדיפת הנאצים ולניצולי שואה מקבלי קצבה, בהיקף של עד 10 מיליון ש"ח.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו