לפיד בטורקיה: רוצים להביא לרגיעה ולהוריד את אזהרת המסע

שר החוץ יאיר לפיד, בהצהרה משותפת עם עמיתו שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'בושולו באנקרה. לפיד: "אנחנו מלאי הכרת תודה לממשלת טורקיה על הפעילות המקצועית והמתואמת"

מאיר גלבוע | מדיני 23.6.2022 | 17:39

לפיד בטורקיה | צילום: בועז אופנהיים

"בשבועות האחרונים ניצלו חייהם של אזרחים ישראלים בזכות שיתוף הפעולה הבטחוני והמדיני בין ישראל לטורקיה", פתח השר לפיד והחמיא למארחיו. לדברי לפיד, "המאמצים האלה נמשכים, רק היום פורסם שהמודיעין הטורקי הצליח לסכל ממש לאחרונה פיגוע איראני חמור באיסטנבול, אנחנו מלאי הכרת תודה לממשלת טורקיה על הפעילות המקצועית והמתואמת".

"מאחורי הניסיונות האלה עומדת איראן", הבהיר לפיד. "המודיעין אינו מוטל בספק. לא מדובר רק בניסיונות לרצח של תיירים ישראלים חפים מפשע, אלא גם בהפרה ברורה של הריבונות הטורקית בידי הטרור האיראני, אף מדינה לא צריכה לסבול טרור על אדמתה".

לפיד ושר החוץ הטורקי. צילום: בועז אופנהיים

לדברי שר החוץ הישראלי, "מטרתנו המיידית היא להביא לרגיעה, שתאפשר לנו לשנות את אזהרת המסע לטורקיה. עונת התיירות מתקרבת לשיאה, וטורקיה היא היעד מס' 1 של התיירות הישראלית. אנחנו מקווים שבזמן הקרוב יוכלו התיירים הישראלים לחזור לטורקיה ללא חשש".

לפיד הוסיף כי "בשנה האחרונה הייתה התקדמות גדולה של היחסים בין ישראל לטורקיה. התחלנו לקיים דיון על החזרת השגרירים בעתיד הקרוב, ועל שיפור הדיאלוג המדיני והכלכלי בינינו, אני מקווה שנשלים זאת בקרוב".

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו