התכתבות מתוחה בין לפיד לשר החוץ האירופי

שר החוץ לפיד התכתב עם שר החוץ של האיחוד האירופי קודם יציאתו לאיראן ושמע ממנו כי הוא בדרכו להחיות את הסכם הגרעין. לפיד השיב לו כי הוא מאוכזב מההחלטה ולדבריו חזרה למו"מ כעת עם איראן היא "טעות"

מאיר גלבוע | מדיני 26.6.2022 | 17:31

יאיר לפיד | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קודם יציאתו של שר החוץ של האיחוד האירופי, ג'וזף בורל, לטהראן, כדי לנסות ולהחיות את המו"מ על הסכם הגרעין שמוקפא כעת, הוא התכתב עם שר החוץ יאיר לפיד, שהטיח בבכיר האירופי כי הוא מאוכזב מההחלטה ולדבריו חזרה להסכם גרעין כעת, היא "טעות".

בורל כתב ללפיד לפני נסיעתו לאיראן כי הוא "הולך להציל את הסכם הגרעין". לפיד השיב לו: "ראיתי. מאוד מאכזב - לחזור למו"מ עכשיו זאת טעות, בעיקר על רקע הניסיונות האיראנים לפגוע בישראלים בטורקיה". עוד כתב לו לפיד כי "איראן מנסה למשוך זמן". את הדברים מסר היום (ראשון) גורם מדיני ל'כאן חדשות'.

מוקדם יותר דווח בוול סטריט ג'ורנל כי ארצות הברית כינסה לפני כשלושה חודשים בכירים מצבאות ברחבי המזרח התיכון לדון באיום הכטב"מים והטילים האיראניים. על פי הדיווח, גם הרמטכ"ל אביב כוכבי השתתף בפגישה עם הרמטכ"ל הסעודי ונציגים מקטר, מצרים, ירדן, איחוד האמירויות ובחריין. הסיבה לפגישה היא האיום האיראני שצובר תאוצה, וכן ההתחממות בשנים האחרונות בין ישראל למדינות ערב,

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו