בנות המשפחה הגיעו למירון, המפכ"ל קיים הערכת מצב: "כל כיווני החקירה נבדקים"

המפכ"ל: "לא שוללים אף מקום ברחבי הארץ בו הוא עלול להימצא ובהנחות העבודה שלנו כל כיווני החקירה נבדקים ונקודת המוצא היא לכך שמוישי בחיים"

אבי גדלוביץ' | חדשות בארץ 6.7.2022 | 14:49

מוישי קליינרמן, המפכ"ל בתום הערכת המצב | צילום: דוברות המשטרה

נקודת המוצא של המשטרה היא שמוישי קליינרמן, הנער החרדי שנעדר למעלה מ-100 ימים, עדיין בחיים. כך טען היום (רביעי) מפכ"ל המשטרה, רנ"צ קובי שבתאי, במסגרת דיון הערכת מצב בתחנת מעלה אדומים שבמחוז ש"י. הדיון שבו השתתפו בכירי המשטרה ומחוז ש"י עסק המאמצי המשטרה לאיתורו של קליינרמן.

במקביל, בני משפחת קלייינרמן הגיעו לקבר הרשב"י במירון, והתפללו למציאתו המהירה.

במסגרת הערכת המצב שקיים המפכ"ל עם מפקד מחוז ש"י, ניצב עוזי לוי, ראש אח"מ, ניצב יגאל בן שלום, ממלא מקום מפקד ימ"ר ש"י וגורמים נוספים, קיבל המפכ"ל סקירה רחבה בדבר פעילות משטרת ישראל, החקירתית והמבצעית למציאתו של משה.

במשטרה ציינטו כי מאז שהתקבל הדיווח במשטרת ישראל על היעדרותו, "פועלת המשטרה סביב השעון ובכוחות גדולים בסריקות אחר משה ובמקביל נעשות פעולות חקירה רבות אשר רובן חסויות והן חוסות תחת צו איסור פרסום".

כבר לפני מספר שבועות ובמקביל לפעילות המשטרה, הוקם צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של מחוז ש"י ובשילוב אגף החקירות והמודיעין אשר פועל עם כל האמצעים שברשות משטרת ישראל בכדי לאתרו. במקביל נמצאת המשטרה בקשר רציף עם משפחתו של משה וזו מעודכנת בהתפתחויות ככל שמאפשרת החקירה.

"אנחנו לא נרפה עד שלא נבין מה עלה בגורלו של משה והיכן הוא נמצא", אמר המפכ"ל, במסגרת הערכת המצב. "משטרת ישראל כמו בכל מקרה של נעדר, בוודאי כזה שנמצא בסיכון, משקיעה מאמצים רבים בניסיון לאתר אותו. מחוז ש"י מבצע יחד עם כל הגורמים את כל הפעולות הנדרשות. זוהי חקירה מורכבת שהחלה עם דיווח על היעדרותו, ולמרות שהוא נראה בעבר באזור מירון, אנו לא שוללים אף מקום ברחבי הארץ בו הוא עלול להימצא ובהנחות העבודה שלנו כל כיווני החקירה נבדקים ונקודת המוצא היא לכך שמוישי בחיים. אנו נמשיך במאמץ לאיתורו ובהשקעת הכוחות הגדולים לצד יתר משימות משטרת ישראל".

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו