הותר לפרסום: תושב הפזורה התגייס לצה"ל בהנחיית ארגון טרור

נחשף בחקירת שב"כ: תושב פזורות חורה גויס על ידי ארגון טרור ברצועת עזה והונחה להתגייס לצה"ל ולקדם פעילות טרור. הוא נעצר מספר ימים לאחר גיוסו לצה"ל. המניע לפעולותיו הינו על רקע הזדהותו עם ארגוני הטרור ברצועת עזה וכן רצונו לנקום בגין פעולות אכיפה שביצעו רשויות המדינה, למול משפחתו, בגין בניה בלתי חוקית

מאיר גלבוע | בטחוני 7.7.2022 | 12:28

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות ביטחון כללי, משטרת ישראל/ימ"ר נגב והמשטרה הצבאית, נחשף כי אזרח ישראלי גויס על ידי כתאאב אלמוג'הדין (ארגון טרור ברצועת עזה) למטרת קידום פעילות טרור ואיסוף מודיעיני בשטח ישראל.

לפי הודעת שב"כ, בתאריך ה-30 במאי 2022 נעצר לחקירה שחאדה אבו אלקיעאן, בן 25 תושב פזורות חורה שבנגב.

בחקירתו בשב"כ עלה, כי גויס ע"י תשתית צבאית מרצועת עזה של ארגון כתאאב אלמוג'הדין, תוך שביצע עבור התשתית משימות שונות בהן איסוף מודיעין, צילום אתרים בישראל וגניבת אמצעי לחימה במטרה להעבירם לידי גורמי טרור.

כן עלה כי שחאדה הונחה על ידי התשתית להתגייס לצה"ל, למטרת איסוף מידע פנימי מתוך הצבא וכן לשם קידום פעילות טרור. את מרבית הצעדים במסגרת הפעלתו ביצע לפני גיוסו לצה"ל, ונעצר מספר ימים לאחר גיוסו.

החקירה מעלה כי המניע לפעולותיו הינו על רקע הזדהותו עם ארגוני הטרור ברצועת עזה וכן רצונו לנקום בגין פעולות אכיפה שביצעו רשויות המדינה למול משפחתו בגין בניה בלתי חוקית.

עם תום חקירתו בשב"כ, הוגש כנגד שחאדה כתב אישום על ידי הפרקליטות במחוז דרום, המייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות.

משירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נמסר כי הם רואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחים ישראלים בפעילות טרור ויפעלו לסכל כל פעילות שכזו לשם מיצוי הדין עם מי אשר מבקשים לפגוע בביטחונם של אזרחי המדינה.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו