לא רק סינוואר ודף: "אנשי הצללים" שעל כוונת צה"ל

ראש אגף המבצעים ומפקדי חטיבות חאן יונס ועזה עדיין בחיים והם בהחלט נמצאים ברשימות החיסול של צה"ל כבכירי הזרוע הצבאית של ארגון הטרור שמנסים להישאר חסויים וזהותם אינה ידועה אפילו לפלסטינים עצמם

קובי עוזיאלי | חרבות ברזל 7.12.2023 | 08:09

מלחמת חרבות ברזל | צילום: דובר צה"ל

כולנו מכירים את השמות מוחמד דף ויחיא סינוואר כמנהיגי חמאס בעזה, אולם לצד אלה המוכרים ישנם "אנשי צללים" בהנהגה שנמצאים על הכוונת של צה"ל וחיילינו מחפשים אותם בעומק הרצועה. הכתב לענייני פלסטינים אליאור לוי חשף את שמותיהם ב'כאן 11' של מנהיגים בזרוע הצבאית של חמאס שמתרחקים מאור הזרקורים ואינם מוכרים אפילו למרבית הפלסטינים.

ראא'ד סעד

ראש אגף המבצעים בזרוע הצבאית של חמאס, מספר 4 בהיררכיה של הזרוע הצבאית.

ראפע סלאמה

מפקד חטיבת חאן יונס בזרוע הצבאית, מנהל את מוקד הלחימה המרכזי כעת תחת פיקודו של מפקד דרום הרצועה, מוחמד סינוואר. תחתיו פועלים ארבעה מפקדי גדודים שצה"ל עדיין לא הצליח לחסל.

עז א-דין חדאד

מפקד חטיבת עזה. צה"ל פועל עמוק בעיר אבל הוא עדיין מתפקד – אך עם דרג פיקודי חסר בשל מפקדי גדודים שחוסלו בקרבות מול צה"ל

ע'אזי אבו טומאעה

לשעבר מפקד חטיבת מחנות המרכז, ייתכן שהחליף את איימן נופל אחרי שחוסל בתחילת המלחמה.

צה"ל ושב"כ חשפו ביום שני תיעוד מיוחד של בכירי חמאס מחוייכים במנהרה בזמן המלחמה. חמישה מהבכירים חוסלו על ידי הצבא. בתיעוד נוסף נראה סגן מפקד החטיבה הצפונית בחמאס, ואאל רג'ב, הולך בתוך מנהרה בעזה.

 

רג'ב חוסל על ידי צה"ל בהכוונה מודיעינית של שב"כ, יחד עם מפקד החטיבה אחמד ע'נדור ובכירים נוספים. צה"ל תקף את המנהרה שבה התחבאו המחבלים, שניצלו את העובדה שהמנהרה ממוקמת מתחת לבתי אזרחים וסמוך לבית החולים האינדונזי ברצועה.

 

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום