תושבים בעזה נגד סינוואר: "אתה בן של כלב"

הלחץ שמפעיל צה"ל בכל רחבי הרצועה נותן את אותותיו על התושבים שמתחילים לדבר בגלוי נגד חמאס ומנהיגיו שהמיטו עליהם אסון. "אללה יקלל אתכם. וסינוואר, אתה בן של כלב. אללה ינקום בך על החורבן שהבאת עלינו", אומר אחד מהם

מאיר גלבוע | חרבות ברזל 7.12.2023 | 13:48

יחיא סינוואר | צילום: Atia Mohammed/Flash90

ברקע סימנים הולכים וגוברים לכך ששלטון חמאס נחלש ומחסום הפחד מתחיל להישבר, נשמעים יותר ויותר קולות של תושבים שמדברים בגנותו של ארגון הטרור שהמיט עליהם אסון הומניטרי.

אחד התושבים, שעלה לשידור ברדיו, לא חשש להביע את דעותיו על יחיא סינוואר ושותפיו. "יש לי מסר להנהגת חמאס", אמר המרואיין, העיתונאי מוחמד מנסור. "אללה יקלל אתכם. וסינוואר, אתה בן של כלב. אללה ינקום בך על החורבן שהבאת עלינו".

הוא קרא לחמאס לשחרר את יתר החטופים הישראלים שמוחזקים בידיו, לאחר שקריסת עסקת שחרורם הובילה לחידוש הלחימה. "גורשנו מעזה לחאן יונס, ומחאן יונס לרפיח. הפרידו אותנו מהילדים, הנשים והמשפחות שלנו. שחררו כבר את החטופים האלו!", זעם מנסור. "סינוואר, דף והמתועבים שנמצאים איתם מסתתרים מתחת לאדמה. יחיא סינוואר, אפילו מים אין לנו".

 

בתיעודים שפורסמו אתמול נראו תושבים זועמים בוזזים את אחד המחסנים בחאן יונס. "איזו שחיתות. אנחנו ארבעה אנשים, יש איתנו פליטים ואנחנו מנסים למצוא או אפילו לקנות מזון. סוכן של אונר"א לא נתן לנו כלום, המשטרה אמרה לסוכן שאסור לחלק", כתב אחד התושבים בקבוצת טלגרם מקומית. אחר כתב: "אונר"א הורסים לנו את החיים כמו היהודים".

וכשרשת אל-ג'זירה הקטארית, המזוהה עם חמאס, ניסו להטיל על ישראל את האחריות למצב, תושבת מבוגרת שנמלטה מהצפון לחאן יונס החזירה את האש לארגון השולט בעזה מאז 2007. "כל הסיוע הולך למטה (למנהרות)! הסיוע לא מגיע לאומה ולעם כולו", אמרה לכתב הרשת המופתע, שניסה לשנות את דעתה אך היא השיבה: "לא, לא, הכול הולך לבתים שלהם. הם לוקחים הכול".

אמש פורסם תיעוד חריג בו נראים תושבים משליכים אבנים לעבר אנשי חמאס, בניסיון למנוע מהם לבזוז שיירה הומניטרית שעברה מצרים למעבר רפיח. התושבים הזועמים קראו לכוחות של חמאס, שירו לעברם, "בוא לכאן, אם אתם גברים אמיתיים".

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום