מהומות סמוך לביתו של נתניהו: מפגינים פרצו מחסומים, לפידים הושלכו על פרשים

המפגינים צעדו מהמחאה מחוץ למשכן הכנסת לעבר מעון ראש הממשלה בשכונת רחביה • חלקם פרצו מחסומים והתעמתו עם כוחות המשטרה • השר בן גביר: "התרעתי בפני ראש השב"כ על הזלזול באבטחת ראש הממשלה ונענתי בביטול"

צביקה סגל | חדשות בארץ 2.4.2024 | 22:00

לפיד שהושלך על פרש | צילום: דוברות המשטרה

עימותים פרצו הערב (שלישי) סמוך לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשכונת רחביה בירושלים, שעות לאחר ששוחרר מאשפוז בבית החולים. חלק מהמפגינים, המשתייכים לתנועות המחאה נגד הממשלה, פרצו מחסומים שהציבה המשטרה סמוך למעון.

המשטרה מסרה כי במהלך הערב, כמו גם ביומיים האחרונים, היא פעלה לאבטחת המוחים הרבים בסמוך לכנסת. הערב אלפי מוחים הפגינו במתחם המחאות באזור הכנסת. בהמשך רובם יצאו לתהלוכה במסלול סדור שתואם עם המשטרה מראש לכיוון רחוב עזה, במרחק המותר להפגין מול בתיהם הפרטיים של נבחרי ציבור בהתאם לפסיקת בימ״ש, תחת אבטחה משטרתית ופעילות לשמירת הסדר והכוונת התנועה. המשטרה פועלת גם בשעה זו לאפשר למוחים את חופש הביטוי והמחאה כחוק. 

המשטרה עדכנה כי היא פועלת לפיזור והדיפת מפרי סדר שהתפצלו מהמחאה, המשטרה פתחה בחקירה בגין חשד להשלכת לפיד בוער שפגע בפרש משטרתי, ע״י חשוד מסוכן שהיה חלק מהמפגינים ומפרי הסדר. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז ירושלים. 

עד כה נעצרו שלושה מפרי סדר, בהם חשוד שנשכב מתחת למכת״ז המשטרתי והפר את הסדר, חשוד שהפר את הסדר וגרם נזק במקום, וחשוד נוסף מוקדם יותר היום בגין הפרת סדר והובלת מפרי סדר לפריצת מחסומי המשטרה במקום. שוטר אחד נפצע כתוצאה מגדר ברזל שהעיף מפר סדר לעברו.

בתוך כך, לצערנו ברשתות החברתיות יש מי שממשיך להשתלח בשוטרים המבצעים את תפקידם, ובמשטרה בניסיון לנרמל התנהלות חמורה ופסולה של מפרי סדר, שהערב גם כללו ניסיון לשרוף שוטר.

לצד זאת, ציינו במשטרה, גם הערב חלק מהמוחים החליט לנסות להתפרע ולנסות להגיע בסמוך לבית רה״מ בניגוד להחלטת בימ״ש. "המשטרה בלמה אותם והרחיקה לאחור את אלו שלא נשמעו להוראות השוטרים למרחק המותר להפגנה במקום. יודגש כי בשום שלב לא נשקפה כל סכנה לבית רה״מ עצמו ואף אדם לא הגיע אליו פיזית", מסרה המשטרה.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר הגיב למהומות ואמר: "רק בשבוע שעבר התרעתי בפני ראש השב"כ על הזלזול באבטחת ראש הממשלה ונענתי בביטול. אני דורש מהשב"כ להתעורר באופן מידי ולקחת ברצינות את אבטחת ראש ממשלת ישראל ומשפחתו. סיטואציה שבה אלפי אנשים פורצים לאזור בית ראש הממשלה והשב"כ עוצם עיניים היא בלתי מתקבלת על הדעת".

בחדרי חרדים

 

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום