אירוע חריג בעזה: הלוחמים נעקצו ואושפזו בבית החולים

טנק צה"ל עלה על קן צרעות ותריסר לוחמים נעקצו ואושפזו: "לא ראיתי בעבר מקרה דומה של פגיעת מאות דבורים בבן אדם אחד. כרגע לא נשקפת סכנה לחיי אף אחד"

קובי עוזיאלי | בריאות 10.5.2024 | 15:28

כוורנים בעזה | צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

מוקדם יותר היום (שישי) כוח צה"ל עלה על קן צרעות. כתוצאה מכך, 11 לוחמים נעקצו ופונו באורח קל לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שיבא תל השומר, לוחם צה"ל נוסף פונה באורח בינוני.

הכתב הצבאי של גל"צ דורון קדוש ציין כי מדובר בטנק של צה״ל מהחטיבה הדרומית של אוגדת עזה שדרס את קן הצרעות, במהלך פעילות במרחב החיץ בדרום הרצועה, סמוך לגדר הגבול באזור נירים. בעקבות דריסת הקן יצאה כמות אדירה של צרעות שעקצו את הלוחמים.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: "בשעות הבוקר הגיעו לשיבא 10 נפגעים, לאחר שנעקצו ע"י מאות דבורים. הפצועים הועברו להמשך טיפול במחלקות בית החולים. פצוע אחד הועבר לטיפול נמרץ". 

ד"ר אבי עירוני, מנהל המרכז לרפואה דחופה בשיבא הוסיף ואמר: "חלק מהלוחמים נעקצו על-ידי מאות דבורים ואחרים פחות. אצל כמה מהם נוצרה תגובה אלרגית לכמות העוקץ הרב שנחשפו אליה. מעורבים פה טיפול נמרץ, הרדמה, טיפול טוקסיקולוגי, רופאי עיניים וכל מי שצריך".

לדבריו, "יש דיווחים על אירועים שהידרדרו, ולכן אנחנו מתכוונים להשגיח עליהם ולראות שאין הידרדרות או פגיעה מערכתית. הם יישארו בהשגחה כדי לראות שלא חלה החמרה במצב שלהם". 

"אני לא ראיתי בעבר מקרה דומה של פגיעת מאות דבורים בבן אדם אחד. כרגע לא נשקפת סכנה לחיי אף אחד והם נמצאים במקום הכי בטוח שיכול להיות". סיכם ד"ר עירוני.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום