גלנט בביקורת חריפה על נתניהו: "חלופה מסוכנת למדינת ישראל, יעלה בדם"

שר הביטחון מתח ביקורת חריפה על חוסר העיסוק בסוגיית "היום שאחרי" ורמז כי נתניהו לא מקדם דיון בנושא: "כבר כמה חודשים אני מעלה את הנושא בקבינט - ללא תשובה. שלטון פלסטיני מקומי זה לפני הכל אינטרס ישראלי"

צביקה סגל | פוליטי 15.5.2024 | 18:34

בנימין נתניהו ויואב גלנט | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון יואב גלנט מסר אחר הצהריים הצהרה לתקשורת, ומתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו בסוגיית "היום שאחרי". גלנט האשים כי נתניהו לא מקדם דיון בנושא, מה שעשוי להביא לממשל צבאי צבאי ישראלי ברצועה.

"כל עוד חמאס משמר את השליטה האזרחית ברצועת עזה הוא עלול לשקם את כוחו", אמר שר הביטחון. "עלינו לחסל את יכולתו השלטונית של חמאס. המפתח לכך הוא פעילות צבאית וביסוס גורם צבאי חלופי. בהיעדר חלופה כזו יוותרו רק שתי חלופות גרועות - שלטון חמאס או ממשל צבאי ישראלי. אי החלטה תשחק את ההישג הצבאי, ותחבל בסיכויים להגיע למתווה לשחרור החטופים"

לטענת שר הביטחון, "כבר כמה חודשים אני מעלה את הנושא בקבינט - ללא תשובה. שלטון פלסטיני מקומי זה לפני הכל אינטרס ישראלי. לצערי, הנושא לא הובא לדיון, ולא הובאה חלופה אחרת לדיון במקומה. מתפתחת מגמה מסוכנת שמקדמת ממשל צבאי ישראלי ברצועת עזה, זו חלופה מסוכנת למדינת ישראל".

"ממשל צבאי ישראלי בעזה יהפוך להיות המאמץ הביטחוני הראשי של ישראל בשנים הבאות, יעלה בדם ללא תכלית ויביא גם מחיר כלכלי כבד", אמר גלנט בהצהרתו. "לא אסכים להקמת ממשל צבאי ישראלי בעזה, אסור לישראל לעשות זאת".

"אני קורא לנתניהו לקבל החלטה ולהכריז שלא יתקיים ממשל צבאי ישראלי ברצועת עזה ותקודם מיידית חלופה שלטונית לחמאס ברצועה. עכשיו, כרגע", הוסיף שר הביטחון.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום