התרחיש הצפוני: האם הרשת הסלולרית תתפקד בשעת מלחמה?

במטרה להבטיח רציפות תפקודית בצפון: משרד התקשורת אישר לחברות הסלולר תקציב של 28 מיליון ש"ח

קובי ברקת | טכנולוגיה 30.5.2024 | 15:45

אילוסטרציה | צילום: unsplash

בסיום הליך היערכות, משרד התקשורת אישר לחברות הסלולר סלקום, PHI (הוט מובייל ופרטנר) ופלאפון את הצעותיהן למימוש התקציב שהוקצה לצורך הרחבת המענה לרציפות האנרגטית באתרי הסלולר הקריטיים בצפון הארץ. 

כחלק מהיערכות משרד התקשורת לתרחיש מלחמה בצפון, המשרד הקצה, בשלב זה, 28 מיליון שקלים לחברות הסלולר במטרה להבטיח את המשך תפקודם של אתרי הסלולר הפרוסים במטרופולין חיפה. 

למעשה, ההקצאה הנוכחית תאפשר לצפון להתמודד טוב יותר עם תרחיש עלטה והפסקות חשמל בשגרה ובחירום, ולשמור על רציפות תקשורתית מצילת חיים. 

במשרד התקשורת אומרים כי מדובר בתקציב ראשוני בלבד והוא רק ההתחלה וזאת במטרה להשגת התקציב הדרוש לעיבוי אנרגטי בכל הארץ, בדגש על אזורי העימות בצפון, בדרום, ביו"ש ובעוטף יו"ש.

מנכ"לית משרד התקשורת עו"ד עינבל משש אמרה: "אחת התשתיות החשובות בעיתות חירום היא הרשת הסלולרית. משרד התקשורת הקצה מיליוני שקלים כדי להבטיח רציפות תפקודית וימשיך לפעול בשיתוף חברות הסלולר ורח"ל להאיץ את ההיערכות לגיבוי התשתית הסלולרית של אתרי קצה סלולריים בצפון הארץ ולספק פתרונות שיבטיחו כי גם במצב של נפילות חשמל בצפון, רשת התקשורת הסלולרית תמשיך לפעול ותסייע בהצלת חיים".

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום