ביקושים ערים בהנפקה של מזרחי-טפחות: הבנק גייס בשלב המוסדי כ-4.3 מיליארד ₪

הצלחה גדולה להנפקה של מזרחי-טפחות: אל מול כוונת הבנק לגייס סכום של 1.2 מיליארד ₪ ב-3 סדרות: אג"ח, כתבי התחייבות נדחים וניירות ערך מסחריים (נע"מ), הגיעו אתמול, בשלב המוסדי, ביקושים ערים של כ-6.3 מיליארד ₪. כתוצאה מכך, החליט הבנק להגדיל את הסכום, ולגייס בשלב המוסדי כ-4.3 מיליארד ₪.

כתבה מקודמת | שיווק ופרסום | תוכן שיווקי 4.6.2024 | 15:05

מזרחי טפחות | צילום: יח"צ

בהנפקה הוצעו תעודות התחייבות של הבנק בשלוש סדרות: הרחבת סדרת אג"ח 64 צמודה למדד המחירים לצרכן, הרחבת סדרת כתבי התחייבות נדחים מסוג CoCo 69 צמודה למדד המחירים לצרכן, וסדרה חדשה של ניירות ערך מסחריים (נע"מ) שקליים בריבית משתנה, סדרה 3. 

לסדרת האג"ח הצמודה למדד (64), הגיעו ביקושים בהיקף של כ-2 מיליארד ₪. הבנק גייס בשלב המוסדי בסדרה זו כ-1.7 מיליארד ₪, במרווח של 0.66% מעל אג"ח ממשלתית צמודה למדד, לתקופה דומה.

בסדרת כתבי ההתחייבות הנדחים (69) מסוג CoCo, הגיעו ביקושים בהיקף של כ-830 מיליון ₪. הבנק גייס בשלב המוסדי כ-630 מיליון ₪, במרווח של 1.63% מעל אג"ח ממשלתית צמודה למדד, לתקופה דומה.

לסדרת ניירות ערך מסחריים (סדרה 3) – נע"מ, הגיעו ביקושים בהיקף של כ-3.4 מיליארד ₪. הבנק גייס בשלב המוסדי בסדרה זו כ-2 מיליארד ₪, במרווח של 0.05% מעל ריבית בנק ישראל.

מנכ"ל הבנק משה לארי אמר, כי ההתעניינות המוגברת של הגופים המוסדיים בהנפקה, מעידה על האמון הרב ממנו נהנה מזרחי-טפחות בשוק ההון, ועל הנגישות הרבה שיש לבנק למקורות מימון זמינים, לצרכיו המגוונים.

את ההנפקה הובילה חברת רוסאריו קפיטל, והיא בוצעה באמצעות מזרחי טפחות חברה להנפקות בע"מ.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום