דליפת שמן התגלתה מול חופי אשדוד

המשרד להגנת הסביבה מעדכן כי התגלתה מול חופי אשדוד דליפת שמן ממכל השמן ההידראולי של דוברה אמריקאית שנגררה מחופי עזה ביום חמישי האחרון

חני לוין | חדשות בארץ 10.6.2024 | 21:31

דליפת השמן מול חופי אשדוד | צילום: עמיר ארד, המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה מעדכן כי התגלתה על ידי חברת החילוץ דליפה בדוברה ממונעת במרחק של כ-2 ק"מ מערבית לנמל אשדוד. עם קבלת ההודעה מנציג כלי השייט על הדליפה וסכנת זיהום הים, מפקחי הגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה יצאו לאזור ובמקביל הורו על הפעלת אמצעי טיפול למניעת זיהום ים.

הדוברה האמריקאית שאורכה כ-20 מטר, שהיוותה חלק מהמזח ההומניטרי ושקעה מול חופי עזה ביום ד' האחרון, ונגררה לאזור העגינה שמול נמל אשדוד ביום ה' האחרון (6.6) כשהיא שקועה ברובה.

על פי החשד, מקור בדליפה הוא בנשם של מכל של שמן הידראולי. עם הגעת מפקח הגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה וקבלן ימי, אותרו במקום כתמי שמן ספורדיים המוערכים בעשרות ליטרים של שמן.

הדוברה שקועה במצב מאונך כשרק כ-2 מטרים ממנה בולטים מעל פני המים, כאשר היא הוקפה בחוסמים וסופגים, וכן בוצעו פעולות לאטום את הנזילה והופסקה הדליפה לים. במקביל, נעשות פעולות הכנה להצפתה, ובהמשך הכנסתה לנמל והוצאתה מהים.

נציגי מהמשרד עומדים בקשר עם כלל הגורמים הרלוונטיים, ומוודאים כי מבוצעות פעולות פיקוח והנחייה מקצועיים של פעולות הספיגה והטיפול בזיהום הים. המשרד להגנת הסביבה יעדכן בהמשך במידת הצורך.

 

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום