"בגד בבני בריתנו"; תא"ל במיל' במתקפה חסרת תקדים על בני גנץ

"בני אדם תמיר עם עיניים כחולות נוגות, אבל הוא לא מתאים לרגעים שצריך לקבל החלטות קשות עם מחירים"

מאיר גלבוע | פוליטי 11.6.2024 | 09:10

בני גנץ במסיבת עיתונאים | צילום: Miriam Alster/Flash90

ברקע הפרישה הדרמטית של המחנה הממלכתי בתחילת השבוע מהקואליציה, תא"ל במיל' אפי איתם, בעל עיטור המופת, שכיהן בעבר כח"כ וכשר, תוקף בחריפות את חה"כ בני גנץ וטוען כי לאורך הקריירה הצבאית שלו הוא הציג חדלות אישים.

"אני רוצה להגיד על בני משהו ממקום של היכרות רבת שנים", אמר איתם בערוץ 14. "היינו מפקדים כמעט במקביל בחלק גדול מהשירות שלנו - אני קצת יותר ותיק או בכיר ממנו, עד שמונה לרמטכ"ל".

"בני גנץ", טוען איתם, "זה לא אידיאולוגיה, זה פסיכולוגיה. אני מציע לעקוב אחר החלטותיו בהיותו בצבא: מדחת יוסף דימם למוות בקבר יוסף, כל צה"ל עמד מסביב והיו היסוסים, רצו שג'יבריל יחלץ אותו; תכנס תוציא את הבן אדם תציל אותו! בסוף הוא דימם למוות".

"בני גנץ היה מפקד יק"ל (יחידת הקישור ללבנון), כשצה"ל בגד את בני בריתנו והשאיר אותם (את צד"ל) טרף לחיזבאללה", מוסיף איתם.

עוד מציין איתם כי כאשר גנץ היה מפקד פיקוד צפון "לא ירדו לגדר. היתה מן תפיסה שאם אנחנו לא נראה את האויב והאויב לא יראה אותנו, יהיה שקט".

לבסוף מסביר: "בני גנץ אדם תמיר עם עיניים כחולות נוגות, אבל הוא לא מתאים לרגעים שצריך לקבל החלטות קשות עם מחירים. ולכן אני אומר לבני, בידידות ארוכת שנים, לך הביתה".

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום