ש"ס חוזרת להצביע עם הקואליציה, עוצמה יהודית: "נשבש את העבודה"

בש"ס הודיעו כי הסיעה תחזור להצביע יחד עם הקואליציה למרות הסרת חוק הרבנים השבוע. מנגד, בעוצמה יהודית הודיעו כי ימשיכו בשיבוש עבודת הקואליציה עד שהשר בן גביר יקבל מקום בקבינט המלחמה

אברהם פריינד | פוליטי 10.7.2024 | 11:05

נתניהו ודרעי במליאה | צילום: ערוץ כנסת

בש"ס הודיעו הבוקר (רביעי) על סיום חרם ההצבעות וכל כך שהסיעה תחזור להצביע יחד עם הקואליציה למרות הסרת חוק  הרבנים השבוע. מנגד, בעוצמה יהודית הודיעו כי ימשיכו בשיבוש עבודת הקואליציה עד שהשר בן גביר יקבל מקום בקבינט המלחמה ועם זאת הבהירו כי יתנגדו לחוקי האופוזיציה כדי לא לתת מתנות חינם.

בהודעת סיעת ש״ס נכתב: "תנועת ש״ס ניסתה פעמיים להביא תקנות חשובות לייקר את מעמד הרבנים בישראל המוסרים נפש בתקופה הזו, וכן לשיפור תנאיהם של עובדי המועצות דתיות והבלניות - מהלך חברתי שזכה להסכמה רחבה מאד". 

"ראוי להזכיר", הוסיפו בהודעה, "את דבריו הנחרצים של ראש הישיבה הגאון הגדול רבי מאיר מזוז שליט״א שכתב על חוק שירותי הדת: ״מי שמתנגד לדבר זה פוגע בקודשי ישראל וממילא גם בשמירה ובטחון של עם ישראל".

בש"ס שבו ותקפו את עוצמה יהודית וכתבו: "למרבה התדהמה, השר בן גביר בחר להפיל את החוק ולחולל קרע מיותר בימין בזמן מלחמה בשל שיקולים פוליטיים. 

ש״ס כדרכה מגלה אחריות ולא תיצור משבר בעת הזו שעלול לפגוע במאמץ המלחמתי ובעסקת החטופים ולכן תצביע יחד עם הקואליציה. סיעת ש״ס תמשיך לעשות הכל כדי לשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל", נמסר.

בעוצמה יהודית מסרו בתגובה: "עוצמה יהודית עומדת על כך שחוק הרבנים 2 יעבור רק במידה והשר לביטחון לאומי יוכנס לפורום ניהול המלחמה, ובמידה וזה לא יקרה - תתנגד להצעה. 

רק אמש הוכח, בהפקרות הביטחונית בצפון, כמה דרושה נוכחותו של השר בן גביר בפורום ניהול המלחמה. כל עוד זה לא קורה, עוצמה יהודית תמשיך לשבש את עבודת הקואליציה. 

יחד עם זאת, באשר להצבעות האופוזיציה היום, עוצמה יהודית לא תתן לאופוזיציה לנצח ולהעביר חוקים ותצביע נגד החוקים שתעלה האופוזיציה", הבהירו.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום