טרגדיה נוראה בטבריה: הרב רחמים כדורי נפטר בפתאומיות

אבל בטבריה לאחר פטירתו של הרב רחמים כדורי, אב לשמונה ילדים • נפטר לבית עולמו כשהוא בן 45 בלבד

בשיתוף קופת העיר | חרדים | תוכן שיווקי 10.7.2024 | 11:03

הרב כדורי זצ"ל | צילום: באדיבות המצלם

כאב גדול. הרב רחמים כדורי מטבריה נפטר בפתאומיות ביום שישי האחרון, והוא בן 45 בלבד. הותיר אחריו אלמנה ושמונה יתומים, שהצעיר מביניהם בן שש שנים בלבד. 

הרב כדורי היה אברך תלמיד חכם ירא ושלם, ונחשב לאחד מנקיי הדעת שבטבריה. לפני ארבע שנים נפל למשכב, ומאז סבל מקושי גופני ונפשי, שהרחיק אותו מהבית לתקופות ממושכת. 

לעזרה ל-8 יתומים שבורים הקליקו כאן>>>

רעייתו, האלמנה הטרייה, המשיכה לנהל את הבית ביד רמה. היה לה קשה בלי בעלה האהוב שכבר לא נמצא לצדה כמו שהיה קודם לכן, אבל היא נשארה חזקה, גיבורה, מטפחת ומגדלת את הילדים באהבה ובנועם, עושה הכל כדי שכשבעלה יוכל לחזור הביתה בריא ושלם, יהיה לו קן משפחתי חמים ונעים בדיוק כמו ביום שבו יצא. 

המחנכים של הילדים מספרים שלמרות הקושי הגדול, המאמצים הכבירים של האם אכן הוכיחו את עצמם, והילדים המשיכו להגיע ללימודים בצורה סדירה, והבית התנהל למופת. 

הילדים התגעגעו לאביהם, אבל לא זכו לראותו לעיתים תכופות. הם יכלו לכתוב לו, לצייר לו ציורים ולהחזיק תקוה גדולה בלב. 

ביום שישי קיבלה המשפחה את הבשורה המרה על פטירתו באופן פתאומי, ובני הבית לא הספיקו אפילו לבוא ולהיפרד ממנו לפני שהשיב נשמתו המיוסרת לבוראה. 

הבית נשבר, התפרק לרסיסים. הגב' כדורי הגיבורה הפכה באחת לאלמנה שבורה ורצוצה, חסרת כח להתמודד עם הקושי הנורא של האלמנות והיתמות של הילדים. 

קרובי המשפחה מספרים שכשהתבשר הילד בן ה-12 על פטירת אביו, הוא שתק במשך חצי שעה, ולאחר מכן שאל בכאב איום:

"אז מה? אני כבר לא אראה אותו אף פעם? הוא לא יגיע לבר מצווה שלי?"...

"מדובר במקרה שבו המשפחה חייבת עזרה דחופה", מסביר אחד מידידיו של המנוח שמשתדל לעזור למשפחה להיחלץ מהשבר הנורא. 

"הם התקיימו עד כה מקצבה זעומה, אין להם כלום, הם חיים בתנאים לא פשוטים, ועכשיו גם כל העניין של היתמות והכאב הנורא, זה כבר יורת מדי. זה ריסק את האמא לחלוטין. חייבים לעזור לה שתוכל להמשיך לגדל את ילדיה כפי שעשתה עד כה. לתת לה גב, לתת לה תמיכה שתוכל לקנות אוכל מזין לידלים, בגדים נורמליים, חייבים לאפשר לה את זה. אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה, כל מי שיש לו לב יהודי חייב לבוא ולעזור, בבקשה!". 

לעזרה ל-8 יתומים שבורים הקליקו כאן>>>

בחדרי חרדים

 

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

מצאת טעות בכתבה? תוכן שאינו ראוי לאתר? דווח לנו

שיתוף כתבה זו

 צבע אדום