דרעי ביקש מההונגרים: העבירו את השגרירות

שר הפנים אריה דרעי נפגש היום עם מקבילו ההונגרי, דן עמו בחדירת המסתננים ואופן הטיפול בהם והביע תקווה שהשגרירות ההונגרית תעבור לבירת ישראל

מדיני 14.1.2019 | 14:16

נועם רבקין פנטון, פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי, ערך היום (שני) פגישה עם שר הפנים ההונגרי וסגן ראש הממשלה שנדור פינטר. במהלך הפגישה דנו שני השרים בנושאי פנים, ענייני הגירה ודנו בדרכים להידוק היחסים בין המדינות.

דרעי והשר ההונגרי פינטור החליפו דעות ורעיונות לגבי המאבק במסתננים הלא חוקיים והדרכים השונות למנוע כניסה של מסתנני עבודה לא חוקיים לשתי המדינות.

שר הפנים העלה בפני עמיתו ההונגרי את הרעיון שייצא בקרוב לפועל על ידי ארגונים יהודים, לנסות למצוא עצמות יהודים שנרצחו בתקופת השואה על גדות הדנובה וגופותיהם הושלכו למי הנהר. דרעי ציין כי ראש ממשלת הונגריה כבר קיבל מידע על המבצע שאמור להתחיל בקרוב.

השר ההונגרי פינטר, שאחראי בין השאר גם על המים בהונגריה, אמר כי שמע על הניסיון למצוא עצמות יהודים בקרקעית נהר הדנובה והבטיח להקצות אנשי מקצוע שבקיאים ומתמחים בחיפושים בנהר, עזרים טכנולוגיים מתקדמים וכל מה שיידרש. השר ההונגרי הוסיף כי אותם אנשי מקצוע בקיאים ביותר בכל הקשור לחיפושים בדנובה ויוכלו לסייע באופן מיטבי לחיפושים.

השר דרעי הודה לשר ההונגרי על הסיוע ובאותה הזדמנות הודה לממשלת הונגריה על השמירה על האתרים היהודים הקדושים ברחבי הונגריה והביע תקווה כי ממשלת הונגריה תעביר את שגרירותה בקרוב לירושלים.

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו