הותר לפרסום: זה הבחור שנרצח בפיגוע המזעזע

ברוך דיין האמת: הותר לפרסום כי החייל שנרצח בפיגוע הדקירה המזעזע שאירע בגוש עציון הוא דביר (יהודה) שורק בן ה-19 מהיישוב עפרה

בטחוני8.8.2019 | 09:23

באדיבות המשפחה

ברוך דיין האמת: הותר לפרסום כי החייל שנרצח במהלך הלילה וגופתו אותרה הבוקר (חמישי) עם סימני דקירה על גופו באזור גוש עציון הוא דביר (יהודה) שורק הי"ד, בן 19, מהיישוב עפרה.

הנרצח הוא בנו של הוגה הדעות, הפובלציסט ועורך כתב העת 'השילוח', יואב שורק. סבו, בנימין הרלינג ז"ל, נרצח בסוכות תשס"א בהר עיבל.

למן שעות הלילה צח"י עפרה והמועצה האזורית מטה בנימין מטפלים בכל ההיבטים הקשורים לפיגוע. פרטים על מקום ההלוויה ומועדה יימסרו בהמשך.

הרב שראל רוזנלבט, רב הישיבה שבה למד החייל, אמר לפני שעה קלה: "הוא היה אדם מיוחד מאוד. אוהב אדם עם עיניים טובות שחשב רק על לעשות טוב לאנשים אחרים. כל החברים שלו מאוד אהבו אותו. הם ישר הבינו שמשהו פה משונה".

הרב שלמה וילק, ראש הישיבה בה למד החייל הנרצח, אמר: "הוא הלך לירושלים לקנות מתנות לרבנים שלו ובדרך חזרה היה הפיגוע. הוא נמצא מחובק עם הספרים שקנה".

מישיבת ההסדר 'אור תורה מחניים' ע"ש רוברט מ. ברן מבית רשת אור תורה סטון נמסר: "אנחנו המומים וכואבים את הירצחו של דביר שורק הי"ד. דביר היה אדם האהוב על חבריו, תלמיד ירא שמיים וחבר שתמיד נרתם לעזור. אנחנו שולחים את תנחומינו ומחבקים את משפחתו וחבריו".

הרב כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון, שישיבת ההסדר 'אור תורה מחניים' נמנית עם מוסדותיה מסר: "רשת אור תורה סטון אבלה יחד עם שאר עם ישראל על הרצח הנפשע של דביר שורק הי"ד, תלמיד ישיבת ההסדר 'אור תורה מחניים'. דביר היה תלמיד ישיבה האהוב על כל חבריו ורבניו, וגם רציחתו הגיעה בשעה שהתנדב לטובת הישיבה בה למד, כאשר נסע לרכוש ספרים לטובת מוריו וחבריו. אנחנו שולחים את תנחומינו הכנים למשפחה ולחבריו ונהיה לצידם ככל שידרש".

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו

התראות צבע אדום