דרישה להרוס את הבתים של המסייעים

בכדי לשנות את המשוואה, מבקשים בארגון 'בצלמו' להשוות סייען למחבל • בעקבות כרוז שהפיץ חמאס, להסתיר את המחבלים שביצעו את הרצח הנתעב הלילה, קורא הארגון מהאלוף פדן להרוס את בתי הסייענים

בטחוני8.8.2019 | 19:27

"לשנות את המשוואה" חיילים מחפשים אחר רוצחי דביר שורק הי"ד צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

 

בעקבות הפיגוע בו נרצח החייל דביר שורק הי"ד, יועמ"ש ארגון 'בצלמו' עו"ד מיכאל ליטווק בפנייה בהולה לאלוף פיקוד מרכז נדב פדן: "בעקבות הפרסומים, יש להורות כי מי שיסייע ויפתח את ביתו בפני המחבלים מהפיגוע הבוקר, ביתו יהרס".

כידוע בשעות אלו מתנהל מרדף מאסיבי אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע המזעזע הבוקר בו נרצח החייל דביר שורק הי"ד. תפיסתם של המחבלים במהירות האפשרית תביא למניעת סיכון חיי אדם ומיצוי הדין עם אותם מחבלים נתעבים.

היום (חמישי) משגר יועמ"ש ארגון 'בצלמו', עו"ד מיכאל ליטווק מכתב בהול לאלוף פיקוד מרכז נדב פדן ובו הוא דורש כי צה"ל יפיץ הודעה בערבית ולפיה כל אדם אשר יסייע לאותם מחבלים, ביתו ייהרס. ואכן, לאכוף זאת ולבצע את ההריסה במידה וימצאו סייענים כאלה. זאת, בעקבות פרסום לפיו החמאס ביקש מכלל התושבים בגדה לסייע למחבלים ולפתוח את דלתיהם בפניהם כפי שנעשה בפיגוע בברקן, בגבעת אסף ובצומת אריאל.

כזכור בעקבות הפיגוע בברקן, תלה צה"ל כרוזים באזורים שונים בערבית ובה הזהיר כי כל מי שיחביא את המחבל, ביתו ייהרס. בתגובה הודיע חבר הכנסת אז בצלאל סמוטריץ', שמדובר באיום ריק מתוכן ואכן בסופו של דבר צה"ל סרב להרוס בתי הסייענים שעזרו למחבל שביצע את הפיגוע בברקן להסתתר.

מארגון 'בצלמו' נמסר: "הטרור יפסק רק כשכל מי ששותף למעגל הטרור ידע שהוא יענש בחוזקה. כל עוד, מי שמחביא ועוזר למחבלים יוצא בעונשי מאסר קלים של שלושה חודשים, ימשיכו המחבלים בדרך הרצחנית בגיבוי מסביב. אנו דורשים עכשיו, אחת ולתמיד, לשנות את המשוואה. סייען שווה מחבל".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו

התראות צבע אדום