אבל כבד בבאיאן: רב הקהילה נפטר מהמחלה

ממקימי ובוני חצר חסידות באיאן ורב הקהילה בקרית גת הלך לעולמו בלוס אנג'לס לאחר מחלה קשה בשנתיים האחרונות והוא בן 62

ברוך דיין האמת18.9.2019 | 09:52

אבד כלי חמדה הגאון רבי יעקב שפירא זצ"ל צילום: משה גולדשטיין

 

אבל כבד בחצר חסידות באיאן: בצער רב הגיעה הלילה הבשורה הקשה על פטירתו של הגאון החסיד רבי יעקב שפירא זצ"ל, רב קהל עדת חסידי באיאן בקרית גת, שנפטר לאחר מחלה קשה בלוס אנג'לס והוא בן 62 בפטירתו.

רבי יעקב זצ"ל מהדמויות החשובות בחצר הקודש באיאן ומי שידיו רב לו בהקמת מוסדות החסידות הן במודיעין עילית והן בביתר לצד הקמת מפעלים של עזרה וחסד, ועדת הדיור של החסידות והפרויקטים הגדולים בחסידות. 

המנוח נולד לאביו רבי יצחק זצ"ל מחשובי ירושלים של למעלה, ובהגיעו לפרקו נישא לרעייתו מרת בילה שתחי' בתו של הרה"ח רבי וועלוול דרברמדיקר זצ"ל המשב"ק של הרבי. 

בשנים האחרונות שימש כרב הקהילה של חסידות באיאן בקרית גת, שם בנה קהילה לתפארת והיה מסור בכל ליבו לאברכי החסידות.

במשך שנים רבות שימש כבעל תוקע וכן כבעל קורא בחצר חסידות באיאן. קשר מיוחד היה לו עם הרבי מבאיאן שחיבבו והעריצו בצורה מיוחדת והיתה לו חזקה בכל שנה להביא את ארבעת המינים לאדמו"ר.  

עם יבלחט"א האדמו"ר מבאיאן. צילום: באדיבות המצלם

לפני שנתיים חלה במחלה הממאירה והקשה והרופאים ולא נתנו לו סיכויים ובזמן זה הספיק לחתן שלושה ילדים, בעת שהותו בלוס אנג'לס היה מוסר שיעורים בשידור חי לאברכים בקרית גת, לפני שבוע מסר שיעור בשידור חי ובאמצע הדברים לא יכל להמשיך עוד ובעצם אז נפרד מהם בפעם האחרונה.

פטירתו בשיא תפארתו הכתה באבל את חסידי באיאן בארץ ובעולם שכתבו: "האי גברא רבא איש האשכולות ורב הפארות אשר ידיו רב לו בבניין קהל עדתנו,  אוי נא לנו כי חטאנו, אבד כלי חמדה".

הותיר אחריו דור ישרים מבורך.

על מסע הלוויה והבאת ארונו לארץ הקודש נמשיך ונעדכן ב'בחדרי חרדים'

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

מסע הלוויה הלילה בלוס אנג'לס. צילום: באדיבות המצלם

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו