רון קובי חזר לקבר רחל וניסה להסביר

הסערה שעורר ראש עיריית טבריה רון קובי סביב מתחם קברה של רחל - אשת רבי עקיבא הכתה גלים ברחבי הארץ, מה שאילץ את קובי, בשוך מערכת הבחירות היצרית שניהל, לחזור למתחם הקבר ולהסביר את דבריו • "כל הקברים בטבריה מתוארכים בספרו של רבי חיים ויטאל - 'שער הגלגולים'. הקבר הזה אינו מוזכר כלל"

חדשות בארץ22.9.2019 | 14:36

פלאש 90 - פייסבוק

"לא יאומן כי יסופר" פותח רון קובי את השידור החי שהעביר בצהרי יום שישי האחרון בקבר רחל - אשת רבי עקיבא בטבריה.

כזכור, לפני מספר שבועות ערך רון קובי שידור חי באישון ליל ממתחם הציון ותוך כדי השמצות קשות נגד הציבור החרדי כולו, הבטיח כי יהרוס את המתחם.

בערב הבחירות, במה שנחשד כהחלטה פופוליסטית במטרה לגרוף עוד כמה קולות מליברמן לכיוונו, הוציא קובי צו הריסה למקום.

'בחדרי חרדים' עקב מקרוב אחר הסיפור שזעזע אלפי אנשים שהגיבו ופנו במטרה לעצור את רוע הגזרה.

קובי, שסיים בינתיים עם קמפיין הבחירות האובססיבי שלו נגד הציבור החרדי וקיבל ריקושטים מכל רחבי הארץ מאנשים דתיים ומסורתיים שזעמו על החלטתו לחלל את הציון ההיסטורי, החליט לחזור למקום ולהבהיר את הנושא.

קובי הגיע כאמור בצהרי יום שישי למתחם וחזר תחילה על ההסבר שלו כי במתחם זה קבורה ערבייה וכלל אינה טמונה במקום אשת רבי עקיבא.

לאחר מכון הראה קובי כי המקום עליו הוא מדבר ואותו הוא רוצה לפרק, אינו הקבר, כי אם חדרים להשכרה שנבנו סביב מתחם הציון בצורה פיראטית. 

קובי נקש על הדלתות במקום וניסה לדלות פרטים מצעיר שפתח לו את הדלת באחד מהחדרים, אך הוא סרב וסגר את הדלת על ראש העירייה.

בהמשך קובי גילה ידענות מפתיעה בספרי הקודש, "זה הבלוף הגדול. זה לא הקבר של רחל אימנו, היא קבורה בבית לחם ואשתו של רבי עקיבא לא יכולה להיות קבורה כאן מסיבה אחת פשוטה". מסביר רון קובי "כל הקברים בטבריה מתוארכים בספרו של רבי חיים ויטאל - 'שער הגלגולים'. הקבר הזה אינו מוזכר כלל".

בהמשך מסביר קובי, כי במקום התגוררה בעבר ערביה בשם 'סיתי סוכיינה' ולאחר מכן היא נקברה במקום. קובי מציג תמונה עתיקה מהעיר שמסבירה לדבריו כי במקום היתה קבורה ערביה ולא אשת רבי עקיבא.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו