סאגה שלא נגמרת: קובי הגיע לבג"צ ועתר נגד השימוע והדחתו

אם חשבנו שרון קובי ירד מהכותרות לאחר הפסדו בבחירות לכנסת, הרי שהאיש מתעקש להישאר. לאחר שאמש נשלח אליו זימון לשימוע במשרד הפנים כחלק מהליך הדחתו, לאחר לא הצליח להעביר תקציב עירוני שבע פעמים, הוא עתר לבג"צ נגד השימוע והכוונה להדיחו בטענה לניגוד עניינים 

חדשות בארץ3.10.2019 | 10:38

"טבריה לא תיפול שנית" אריה דרעי/רון קובי צילום: נועם ריבקין-פנטון/יונתן זינדל, פלאש 90

 

יממה לאחר שהוזמן לשימוע במשרד הפנים מאחר ונכשל בהעברת התקציב העירוני בפעם השביעית, ראש עיריית טבריה רון קובי הגיש הבוקר (חמישי) עתירה לבג"צ נגד מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן ונגד השר אריה דרעי.

קובי הגיש את הבג"צ בעקבות כך שזומן לשימוע לפני הדחתו מניהול העירייה, ובדומה לסבב הקודם, טוען כי מדובר בניגוד עניינים של השר דרעי ומנכ"ל משרד הפנים, לכן אסור עליהם לדון בעניינו.

בחשבון הפייסבוק שלו כתב קובי: "בג"צ 6485/19 רון קובי נגד אריה דרעי שר הפנים יצא לדרך. האיש שמנסה לפגוע בתושבי טבריה ובדמוקרטיה כדי שיוכל להשתלט על טבריה ולהפוך לעיר חרדית יבין שיש פה לוחמים שלא מוותרים! טבריה לא תיפול שנית".

בעתירה למתן צו על תנאי, ביקש קובי לברר "הכיצד אין בינו ובין העותר ניגוד עניינים אישי המונע ממנו (דרעי א.ש) לדון בעניינו של העותר", לטענתו יש "ניגוד עניינים מוסדי המונע ממנו" לדון בעניינו של קובי.

עוד מבקש קובי להבין, "הכיצד אין בהיותה של ממשלת המעבר הנוכחית, השניה במספרה, כדי למנוע הפעלת סמכויות דרסטיות של שלילת הדמוקרטיה מתושבי טבריה בתקופת מעבר זו", טענות דומות לאלו שהעלה בעתירה הקודמת שהגיש.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו