בנימין נתניהו לבני גנץ: מה עשה אחמד טיבי במבצע צוק איתן?

ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר היום בוועידת החינוך של תנועת 'בני עקיבא' והזהיר את יו"ר כחול לבן בני גנץ על רצונו להקים ממשלה את המפלגה הערבית • "אתה זוכר מה עשה אחמד טיבי במהלך מבצע צוק איתן?"

פוליטי11.11.2019 | 18:16

בנימין נתניהו/בני גנץ צילום: יונתן זינדל/גרשון אלינסון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו בועידת החינוך של בני עקיבא ומקור ראשון:

יש ממשלה אחת שחייבים להקים וזאת ממשלה אחדות לאומית רחבה. ויש ממשלה אחרת שאסור להקים וזאת ממשלת מיעוט שנתמכת ותלויה במפלגות הערביות. ממשלה שתהיה תלויה במפלגות הערביות היא סכנה לביטחון ישראל.

אני פונה מכאן לבני גנץ. בני, אתה היית רמטכ״ל במבצע צוק איתן. אנחנו ניהלנו יחד את המבצע הזה. שלחנו לוחמים אל הקרב. אתה זוכר מה עשה אחמד טיבי במהלך מבצע צוק איתן?

אחמד טיבי קרא מעל בימת הכנסת בשמות המחבלים שחוסלו בעזה. הוא אמר שצה״ל מבצע פשעי מלחמה. סיעת רע״מ תע״ל מהרשימה המשותפת דרשה במהלך מבצע צוק איתן לפתוח בחקירה נגדי ונגד הרמטכ״ל בני גנץ. במכתב ליועמ״ש הם כתבו שנדרשת חקירה ״בגין ביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן״.

בסרטון תעמולת בחירות של הרשימה המשותפת נאמר ״גנץ, ידיך מגואלות בדם ילדי עזה״.

ואני שואל אותך, בני גנץ: עם האנשים האלה אתה רוצה להקים ממשלה? ממשלה שתהיה תלויה באחמד טיבי ואיימן עודה? זאת סטירת לחי ישירה בפרצופם של חיילי צה״ל, הלוחמים שאתה ואני שלחנו לקרב. זה פשוט לא יאומן.

תשמע מה אחמד טיבי אמר השבוע. הוא נשאל בראיון לערוץ 13: ״מה יקרה ברגע שיפלו טילים בעזה. אתם תפילו ממשלה שתצא למבצע צבאי כדי למגר ירי טילים מעזה?״. וטיבי השיב: ״חד משמעית כן״.

תרדו מהרעיון המטורלל הזה - להקים ממשלת מיעוט של השמאל שתלויה באחמד טיבי ואיימן עודה וחברי הרשימה המשותפת שתומכים בטרור ולא מכירים בכלל בזכות קיומה של מדינת ישראל.

ואל תגידו לי ממשלת מעבר, רק לשלושה חודשים. אסור שהממשלה הזאת תהיה אפילו יום אחד.

ובאותה מידה תפסיקו כבר עם הפסילות האלה. צריך להגיד את זה לאביגדור ליברמן שמתמרן כל כך בקושי איך להסביר שהוא הולך להצדיק את הקמת הממשלה הזאת שתלויה במה שהוא עצמו הגדיר כ״גיס חמישי, אנשים שלא ראויים להיות בכנסת אלא ברמאללה״. ככה הוא הגדיר.

הוא מתמרן בכל מיני אולטימטומים ומה האולטימטום שאנחנו אמורים לקבל על עצמנו ובני גנץ אמור לקבל? פוסלים אנשים שחובשים כיפות שחורות וכיפות סרוגות, אבל הולכים יחד לממשלה שתהיה תלויה בחברי הכנסת האלה שהם שונאי ישראל. זה פשוט לא יאומן.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו