סקר: גוש הימין מוביל אך ללא רוב • ומה עם האיחוד בשמאל?

בעוד פחות מחמישים יום יתקיימו הבחירות לכנסת ה-23. היום (שני) הוחלט על איחוד בשמאל בין 'המחנה הדמוקרטי' ל'העבודה-גשר' כשסתיו שפיר נשארה בחוץ • גוש הימין מוביל במעט, ליברמן נחלש אך כמוהו גם הגוש החרדי • ומה עם האיחוד במפלגות השמאל?

פוליטי13.1.2020 | 20:31

הצבעה בקלפי צילום: דוברות המשטרה

בעוד פחות מחמישים יום יתקיימו הבחירות לכנסת ה-23. היום (שני) הוחלט על איחוד בשמאל בין 'המחנה הדמוקרטי' ל'העבודה-גשר' כשסתיו שפיר נשארה בחוץ.

מסקר 'חדשות 12' עולה, כי אילו הבחירות לכנסת ה-23 היו נערכות היום, 'כחול לבן' בראשות בני גנץ הייתה שומרת על כוחה כמפלגה הגדולה בכנסת ומקבלת 34 מנדטים. 'הליכוד' בראשות בנימין נתניהו נחלשת אך עדיין נשארת במקום השני עם 31 מנדטים. הרשימה הערבית המשותפת בראשות איימן עודה עם 13 מנדטים

המפלגה המאוחדת של 'העבודה - גשר' ו'מרצ' בראשות עמיר פרץ, אורלי לוי אבקסיס וניצן הורוביץ מקבלת 9 מנדטים.

הגוש החרדי חלש במעט ומקבל 15 מנדטים, כשש"ס בראשות אריה דרעי יורדת במנדט ומקבלת 8 מנדטים, ו'יהדות התורה' בראשות יעקב ליצמן לא מצליחה להתרומם ומקבלת 7 מנדטים.

'ישראל ביתנו' בראשות אביגדור ליברמן נחלשת אף היא ומקבלת 7 מנדטים, 'הימין החדש' בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד מקבלת 6 מנדטים, ו'איחוד מפלגות הימין' (הבית היהודי - האיחוד הלאומי – עוצמה יהודית) בראשות רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר תקבל 5 מנדטים.

בחלוקה לגושים: גוש ימין עם 57 מנדטים, גוש השמאל-ערבים עם 56 מנדטים וליברמן שלא נספר באף אחד מן הגושים עם 7 מנדטים בלבד.

במידה ו'הימין החדש' ירוצו יחד עם 'איחוד מפלגות הימין', 'כחול לבן' בראשות בני גנץ תשאר עם 34 מנדטים, 'הליכוד' בראשות בנימין נתניהו מתחזקת במעט ועולה ל-32 מנדטים, הרשימה הערבית המשותפת בראשות איימן עודה עם 13.

כל מפלגות הימין (הבית היהודי - הימין החדש - האיחוד הלאומי – עוצמה יהודית) עם 10 מנדטים, מנדט פחות ממה שיקבלו אם הימין החדש תרוץ בנפרד, 'העבודה - גשר' ו'מרצ' בראשות עמיר פרץ, אורלי לוי אבקסיס וניצן הורוביץ תשאר עם 9 מנדטים.

גם הגוש החרדי יישאר עם 15 מנדטים, כשש"ס בראשות אריה דרעי עם 8, ו'יהדות התורה' בראשות יעקב ליצמן עם 7.

ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן עם 7 מנדטים בלבד.

אין שינוי בחלוקה לגושים.

בסקר נשאלו: "מבין האישים הבאים, מי לדעתך הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה?"

בנימין נתניהו קיבל 39% אחוזים, בני גנץ 39% אף הוא, אף אחד מהם 16% ו-6% לא יודעים.

הסקר נערך ע"י מכון מדגם בראשות מנו גבע בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 505 נשאלים, טעות הדגימה המרבית בסקר 4%.4+, מועד איסוף הנתונים: 13 בינואר 2020

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו