חשש לעומס על מערכת הבריאות; בנט הגיע לתרגיל של פיקוד העורף

שר הביטחון, נפתלי בנט, ביקר בתרגיל פיקוד העורף שעסק בתרחיש של עומס על מערכת הבריאות בעקבות נגיף הקורונה • בנט: "ערוכים ללקיחת אחריות במצב של מגפה, אנו פועלים כדי לא להגיע לשם"

בטחוני8.3.2020 | 18:37

נפתלי בנט צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

שר הביטחון, נפתלי בנט, ביקר היום (ראשון) בתרגיל שערך פיקוד העורף בעניין נגיף הקורונה, בהשתתפות מפקד הפיקוד, אלוף תמיר ידעי.

התרגיל עסק במיפוי הפרמטרים לתרחיש של עומס מירבי על מערכת הבריאות, בדגש על נקודות ההתערבות של צה''ל ופיקוד העורף בתרחיש מהסוג הזה.

בתוך כך, הנחה שר הביטחון להציג בפניו בדיון שייערך את המשמעויות הכלכליות בתרחיש של הטלת סגר על שטחי הרשות הפלסטינית בעקבות המשך התפשטות הנגיף, לצד המלצות לכיווני פעולה אפשריים.

להלן דברי השר בסיכום התרגיל: ״נגיף הקורונה הולך ומתרחב בישראל בימים האחרונים וזה מחייב את כולנו לקחת אחריות גם על אפשרות של פנדמיה (מגפה).

במקרה של התפשטות הנגיף למצב של מגפה ובהכרזה על משבר לאומי, תיקח מערכת הביטחון את האחריות לניהול האירוע. מערכת הביטחון ערוכה באופן מלא לטיפול במצב של פנדמיה.

חשוב להגיד שאנחנו עוד לא שם, ואנחנו מעריכים ומקווים גם לא להגיע לשם.

אם כל אזרח במדינה יפעל לפי הנחיות משרד הבריאות, של שטיפת ידיים, של הימנעות ממגע אחד עם השני ושמירת הסדר הציבורי, אנחנו בהחלט נוכל לצלוח את המשבר.

צריך לומר - משרד הבריאות מטפל במצב בצורה מצוינת, וככל שנצטרך אנחנו נסייע ונהיה ערוכים להעברת מקל".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו