הרמטכ"ל שולח מסר מאיים לעבר ציר הרשע

בנאום שנשא בטקס חילופי מפקד פיקוד העורף שלח הרמטכ"ל כוכבי מסר תקיף לאיראן, סוריה וחיזבאללה לפיו: "לא נהסס לתקוף בעוצמה כדי לסכל איומים"

בטחוני19.5.2020 | 22:05

הרמטכ"ל אביב כוכבי צילום: דובר צה"ל

"לא נהסס לתקוף בעוצמה כדי לסכל איומים", כך אמר היום (שלישי) הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, בנאום שנשא בטקס חילופי מפקד פיקוד העורף כשהוא שולח מסר תקיף לאיראן, סוריה וחיזבאללה.

בהתייחסו לחיזבאללה אמר הרמטכ"ל, "נמשיך לפעול בכלים צבאיים מגוונים ובשיטות לחימה ייחודיות לפגיעה באויב. המרחב הבנוי שבו התמקם האויב לא יהיה עבורנו מחסום לתקיפה. האויב בחר לפרוס טילים ורקטות בתוך הכפרים, ובכך הפך אותם למטרות צבאיות. וכך, ביום פקודה האויב יגלה שבמו ידיו הפך את העורף שלו לחזית, ואנחנו נתקוף אותו בעוצמה".

בנוסף, הרמטכ"ל התייחס לסוגיית התקיפות בסוריה המיוחסות לישראל: "על צה"ל מוטלת החובה המוסרית להגן על אזרחי המדינה מפני צבאות הטרור הסובבים אותנו, וכאשר העורף הישראלי מאוים על ידי אלפי טילים ורקטות, לא נהסס לתקוף בעוצמה כדי לסכל איומים. בעוד אנו עושים כל שביכולתנו להימנע מפגיעה באזרחים, האויב עושה כל מאמץ לפגוע באזרחים. בניגוד לאויב, אנחנו נפעל באופן התקפי וערכי כאחד, ונבסס את הפעולה על מודיעין וצורך מבצעי. עשרות תקיפות שבוצעו, גם בעת האחרונה, כבר הוכיחו את עליונות המודיעין וכוח האש של צה"ל". 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו