תחזית מזג האוויר: בשבת טפטופים; ביום כיפור חמסין

בשבת ישרור מזג אוויר קריר ונח, ייתכנו אפילו טפטופים בבוקר. אבל אל תתנו למזג האוויר לתעתע בכם. ביום ראשון ערב יום הקדוש המגמה תתהפך, וביום כיפור ישרור ברחבי הארץ מזג אוויר חמסיני וחריג • מארגני מנייני התפילות בשטחים הפתוחים - לתשומת לבכם

מזג האוויר25.9.2020 | 11:00

חסידי קרלין מתפללים ברחבת ביהמ"ד צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היערכות מיוחדת בקרב הגבאים ומארגני מנייני התפילות בשטחים הפתוחים, לאור מזג האוויר החמסיני הצפוי לשרור ברחבי הארץ ביום כיפור. אם בשנים כתיקונם המזגנים והמאווררים מקלים על החום והצום, השנה בצל הנגיף רבבות יהודים יתפללו בשטחים פתוחים.

חזאי 'מטאו טק' צחי ווקסמן אמר ל-Ynet כי "יום כיפור יהיה חם יותר ממה שאנו חווים בדרך כלל. עם זאת הסטיגמה שיום כיפור תמיד מלווה בחמסין, זה לא נכון, בדרך כלל אכן חם אבל אין חמסין. השנה כן נקבל חמסין, ויהיה חם מעל הממוצע במידה נכרת, ורק ביום רביעי מזג האוויר יירגע ויתקרר יותר".

"בירושלים הממוצע בסוף חודש ספטמבר הוא באזור ה-27-28 ומה שצפוי להיות לנו ביום כיפור הן מעלות באזור 34-35. גם בתל אביב שבדרך כלל מודדים 28-29 יימדד באזור ה 33 מעלות. ספטמבר הנוכחי יימדד בהיסטוריה כחודש ספטמבר החם ביותר מאז החלו המדידות." אמר ווקסמן, ויחד עם זאת הרגיע "מזג האוויר ביום כיפור יהיה אכן חם, אבל לא כמו גל החום שידענו בשבועות האחרונים".

עוד הוסיף ווקסמן, באירופה גם צפוי מזג אוויר חריג. כאשר גל קור שלא אופייני לתקופה צפוי לפקוד את היבשת, מלווה בגשמים עזים ורוחות בפרט באיזור הרי האלפים.

התחזית לימים הקרובים:

בשבת הקרובה מזג האוויר יהיה מעונן חלקית עד בהיר. בבוקר ייתכן טפטוף לאורך החוף וצפונה. ולא נרגיש שנוי ממשי בטמפרטורות.

בערב יום כיפור תתחיל ההתחממות. וייעשה חם מהרגיל בהרים ובפנים הארץ והביל לאורך החוף.

ביום הקדוש, כאמור צפויה עוד התחממות וייעשה חם מהרגיל במידה ניכרת. יהיה יבש בפנים הארץ והביל בחוף. בעמקי המזרח צפוי עומס חום קיצוני. ועומס חום בינוני עד כבד צפוי בשאר האזורים.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו