בני ברק: כתבי אישום נגד מפרי תקנות הקורונה יבוטלו

עשרות כתבי אישום שהוגשו על ידי עיריית בני ברק במהלך תקופת הקורונה יבוטלו, וזאת בהוראת פרקליטות המדינה לאחר שהדוחות ניתנו בחוסר סמכות | "ונוכח חומרת הדברים, תמשיך המחלקה להנחיית תובעים בביצוע בירור מעמיק של הסיבות שהביאו למצב זה" נמסר מהפרקליטות

חדשות בארץ29.4.2021 | 20:05

שוטר צילום: דוברות המשטרה

המחלקה להנחיית התובעים בפרקליטות המדינה הודיעה היום (חמישי) לתביעה העירונית של עיריית בני ברק, כי עליה להודיע לבית המשפט לעניינים מקומיים בבני ברק על החזרה מכתבי אישום שהוגשו בעקבות בקשות להישפט על 78 הודעות קנס שניתנו בחוסר סמכות ע"י פקחי עיריית בני ברק ב"עבירות קורונה".

במשרד המשפטים הודיעו כי "ההחלטה על החזרה מכתבי האישום התקבלה לאחר בחינת הדברים, בה נמצא כי נפלו פגמים משפטיים מהותיים בהטלת הודעות הקנס העומדות בבסיס האישומים".

מדובר בעשרות כתבי אישום שהגישה התביעה העירונית בעקבות בקשות להישפט על הודעות קנס בעבירות קורונה, אשר ניתנו בין ה- 1.4.20 ל- 19.5.20, מרביתן במחצית הראשונה של אפריל 2020. כלל הדוחות ניתנו בחוסר סמכות.

לפי הודעת משרד המשפטים, עשרות הקנסות ניתנו בזמנו על פי התקנות באותה עת הסמכות להטלת הקנסות בגין הסעיפים הרלוונטיים הייתה נתונה לשוטר בלבד, ואילו הודעות הקנס ניתנו על-ידי פקחי העירייה. כמו כן, נפלו טעויות מהותיות בהודעות קנס ברישום סעיפי העבירה.

מאחר וניתנו דוחות רבים בעיריית בני ברק בגין עבירות קורונה בחוסר סמכות, ביקשה הפרקליטות מהתביעה העירונית לבחון בהקדם את כל יתר הדוחות שניתנו ברשות בגין עבירות קורונה, ולהעביר למחלקה להנחיית תובעים את הנתונים והממצאים.

"בנוסף", נמסר, "ונוכח חומרת הדברים, תמשיך המחלקה להנחיית תובעים בביצוע בירור מעמיק של הסיבות שהביאו למצב זה, על מנת להפיק לקחים ולמנוע הישנותם של מקרים עתידיים".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו