טעות חמורה: בשר 'דבר אחר' שווק עם חותמת כשרות

בשר 'דבר אחר' עם חותמת כשרות של ארגון הכשרות מהגדולים בעולם, תועד ברשתות החברתיות | בארגון פרסמו כי כל החבילות ששווקו עם חותמת הכשרות - יוסרו מהמדפים | חשש מיהודים רבים שעלולים לראות את סמל הכשרות ולטעות כי מדובר בבשר כשר

חדשות בעולם9.6.2021 | 08:21

החזיר עם חותמת הכשרות צילום: רשתות חברתיות

ברשתות החברתיות מסתובבות תמונות של בשר חזיר, חבילות פסטרמה של ירך חזיר עם חותמת כשרות עליהן, של ארגון הכשרות מהגדולים בעולם. מהארגון נמסר "האריזות הוסרו מהמדפים".

ה-OU הוא ההתאחדות האורתודוקסית וארגון הכשרות הגדול בעולם, הסמל של הכשרות מוכר בכל העולם היהודי, ובשר חזיר עם חותמת הכשרות יכול להביא למכשול נוראי.

בארגון הכשרות ה-OU פרסמו הבהרה כי לא מדובר במוצר כשר, וכי כל החבילות ששווקו עם חותמת הכשרות - יוסרו מהמדפים. החשש הגדול הוא מפני יהודים בעולם שלא קוראים אנגלית, אך מכירים את סמל הכשרות המפורסם, ויכולים חלילה להיכשל ל"ע בעוון אכילת בשר חזיר.

הבשר עם הכשרות

מטעם ארגון הכשרות OU נמסר, "האיחוד האורתודוכסי לא נתן כשרות לאריזות של בשר חזיר, חלק מהאריזות נושאת את החותמת OU ללא שום אישור, המוצר הורד מהמדפים". לא ברור כיצד זה קרה, ההשערה היא כי החותמת הוחתמה בטעות על האריזות בזמן הדפסתן.

שומרי כשרות ברשתות החברתיות פרסמו את הצילום כדי להזהיר את הקונים, לא לקנות בטעות חבילות פסטרמה של ירך חזיר עם חותמת כשרות ה-OU.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו