העיתונאי התחנן לקצין: "תוקפים אותי - למה אתם מתעלמים?"

מתפרעים ערבים תקפו עוברי אורח בעלי סממן יהודי בשער שכם בירושלים, כשחלק מהתקיפות שודרו אף בשידור חי על ידי כלי תקשורת. כתב המשפט של ערוץ 20 אברהם בלוך הותקף בקללות וביריקות באמצע שידור מהשטח | כשפנה לקצין משטרה, נתקל בהתעלמות | וכל זה הועבר לצופים בשידור חי

חדשות בארץ10.6.2021 | 21:27

אברהם בלוך צילום: מתוך שידורי ערוץ 20

מתפרעים ערבים תקפו היום (חמישי) עוברי אורח בעלי סממנים יהודיים בשער שכם בירושלים, כשחלק מהתקיפות שודרו אף בשידור חי על ידי כלי תקשורת.

כתב המשפט של ערוץ 20, אברהם בלוך, הותקף בקללות וביריקות באמצע שידור מהשטח, על רקע ההצהרה שנמסרה על ידי יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מוקדם יותר.

בלוך דיווח באמצע השידור על השלכת בקבוקי זכוכית לעבר שתי נשים יהודיות שעברו עם דגלי ישראל, כשתוך כדי עוברים ושבים ערבים מאיימים עליו ויורקים לעברו.

כשהמצב נהיה מתוח הוא התקרב לכיוון שוטרים כדי לתפוס עמדה במקום יותר בטוח ואז החלו הפורעים לדחוף אותו ואף העיפו לו את הכיפה.

השוטרים שהיו עדים לתקרית, התעלמו מהפניות של בלוך ולא נקטו שום צעד נגד המתפרעים שירקו עליו ועל הצלם. כשהשוטרים התקדמו לקול צחוקם של הערבים, הפורעים המשיכו עם היריקות.

מיד לאחר מכן עברו מספר שוטרים נוספים ובלוך פנה אליהם: "הבן אדם הזה תוקף אותנו בשידור חי. אני מצביע לך על הבן אדם, הכול משודר פה, למה אנחנו לא רואים פה תגובה?!". שוב השוטרים התעלמו והמשיכו ללכת.

מוקדם יותר היום הגיע יו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן-גביר לכניסה של שער שכם שבירושלים, ומחה על הוראתו של מפכ"ל המשטרה שלא לאפשר לו לצעוד בעיר העתיקה, למרות חסינותו מתוקף תפקידו כח"כ.

"באתי לכאן כדי לומר למפכ"ל כושל, שהחלטה שלו היא ביזיון למדינת ישראל", אמר בהצהרה לתקשורת משער שכם. "הייתי מצפה כמובן שגם ראש הממשלה יתערב. הגישה הזאת שחבר כנסת לא יכול לצעוד בעיר העתיקה עם דגל, זו התקפלות".

"לגבי החלטת בג"צ, אין לי ספק שאם הייתי עופר כסיף, תוך שעה השופטים היו מקיימים דיון. בכל מקרה, אני לא באתי להתעמת עם שוטרים - באתי להגיד: ירושלים שלנו", הוסיף.

על המהומות בעקבות הגעתו למקום, אמר: "אז נכנע? אז כל פעם שמישהו מתפרע אנחנו צריכים להיכנע?! המשטרה יכולה לקפל את המתפרעים האלה תוך שתי דקות".

"גם בית המשפט העליון אומר - אם יש התפרעות, אם יש מישהו שמאיים, שיעצרו אותו", קרא ושאל, "למה כאן אי אפשר לעצור? יש 30-40 מתפרעים שצועקים כאן, מי הם? מה הם? המפכ"ל מתקפל בפני זה?".

"איום של שלום הציבור על מה? שחבר כנסת רוצה ללכת במדינה שלו, במרכז העיר שלו רוצה ללכת - זה איום? מה השלב הבא, כשאני ינשום זה גם איום?", סיכם.

ממול להצהרתו של בן-גביר בשער שכן, התקיימה מחאה בהשתתפות עשרות מפגינים מהמגזר הערבי, שחלקם החל בקריאות לאומניות והפרת הסדר, ועד כה נעצרו שלושה חשודים.

כזכור, כמה אירגוני ימין הכריזו על מצעד דגלים שיעבור בין היתר בשער שכם, שהיה אמור להתקיים היום, זאת לאחר שהמצעד ביום ירושלים בוטל. אך בתגובה לשינוי במסלול, המארגנים ביטלו את המצעד.

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס, והציע פשרה שהמצעד יתקיים ביום שלישי בשבוע הבא, והמסלול יקבע על ידי המארגנים בשיתוף המשטרה.

למרות זאת חברי הכנסת איתמר בן-גביר ומאי גולן החליטו לצעוד היום עם דגל ישראל במסלול הרגיל, זאת בעקבות חסינותם הפרלמנטרית, אך מפכ"ל המשטרה החליט כי לא יוכלו לצעוד מחשש למהומות.

בן-גביר עתר לבית המשפט העליון על החלטתו של בג"צ, אך עתירתו נדחה בשל "לחץ זמן".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו