צפו בוידאו: ראש הישיבה התייחס לרפורמה של כהנא

נשיא מועצת גדולי התורה ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין נגד רפורמת הכשרות של מתן כהנא: "העם היהודי הסתדר בלי מדינה אלפי שנים בזכות התורה ועכשיו השלטון רוצה לעקור את התורה". צפו בתיעוד וידאו מהשיחה 

חרדים21.7.2021 | 18:32

הגרי"ג אדלשטיין צילום: שוקי לרר

ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין מסר בשיחתו התייחסות לגזירות השלטון בתקופתנו בהם לרפורמה החדשה של השר לשירותי דת מתן כהנא. 

"בשלטון יש כוונה לעשות גזירות, גזירות על רוחניות, גזירות על רוחניות, ככל הגויים בית ישראל, גזירות על רוחניות, אנחנו לא נגיד את הפרטים, על הרבה עניינים, שלא יוכלו לעסוק בתורה, כשרות, גירות, והרבה דברים, גזירות, יש שתדלנים שעוסקים בזה, אבל מה הזכויות? הכל צריך זכויות, הכל הולך עם זכויות".

 

ראש הישיבה אמר: "הם לא מבינים שכל הזכות הקיום בעם ישראל זה רק התרי"ג מצוות, זה הרי דבר, כתוב כבר בספרים, עם ישראל אחרי החורבן, אחרי חורבן בית שני, אין מדינה כבר, אין מדינה! מפוזר ומפורד בין העמים, מפוזרים בכל העולם, מפוזרים, אין מדינה, גלות, כולם בגלות, ומחזיקים מעמד אלפי שנים, זה מובן בדרך הטבע? וחיים חיים טובים גם כן".

"והיו גזירות, על היהודים היו גזירות, כל מיני גזירות, אבל החזיקו מעמד! עסקו בתורה והחזיקו מעמד, שלא כדרך הטבע, זה זכות הקיום, זה נס גלוי, בלי מדינה.
ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה, אומרים את זה בימים נוראים, תשובה ותפילה וצדקה, תשובה על כל העניינים הרוחניים, תשובה על תורה, ועל עוד דברים, ותפילה יותר בכוונה, עוד משהו תורה! עוד כמה דקות לעסוק בתורה, תשובה על תורה, יותר תורה, כל אחד לפי כוחו אפשר להוסיף משהו, אפילו דקה אחת תורה שאין לשער מה שזה". 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו