פרטים ראשונים: המטוס בער קודם ההתרסקות?

ארבעה בני אדם, בהם שלושה בחורי ישיבות נהרגו בשעה האחרונה בהתרסקות מטוס קל על בית פרטי באזור הרי הקרפטים של אוקראינה. המשטרה חוקרת האם המטוס בער עוד קודם התתרסקות

יענקי פרבר | חדשות בעולם 28.7.2021 | 17:12

זירת ההתרסקות באוקראינה צילום: משטרת אוקראינה

ארבעה בני אדם נהרגו היום (רביעי) לאחר שמטוס קל התרסק על גג בית במערב אוקראינה, שלושה מהרוגים הם בחורי ישיבות חסידיות, ההרוג הנוסף הוא הטייס. בני המשפחה המתגוררים בבית עליו התרסק המטוס לא שהו באותה העת במקום.

המטוס הקל התרסק ישירות על גג וילה פרטית בפרייקארפאטיה במערב אוקראינה, בסביבות השעה 13.40 - שעון מקומי. עשרה צוותי כיבוי הוזעקו למקום, ועל פי הדיווחים כי כוחות הכיבוי השתלטו על השריפה הקטלנית כתוצאה מההתרסקות, עד השעה 13:58.

 

כוחות ההצלה שהגיעו לזירה וניסו להציל את הנוסעים, אך לדאבון לב הם לא הצליחו להציל אף אחד מהם. נכון לעכשיו לא ידוע מה גרם למטוס להתרסק, עוד דווח כי נבדק האם המטוס כבר בער לפני שהתנגש בווילה.

שירותי החירום הממלכתיים באוקראינה מסרו הצהרה: "ב-28 ביולי, בשעה 13:40 לערך, מטוס קל התרסק על בית פרטי ליד הכפר שפריבצי מחוז קולומיה, ארבעה אנשים נהרגו". הכפר נמצא בסמוך לגבול עם רומניה, מולדובה, סלובקיה והונגריה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מדובר בבחורים, תלמידי ישיבת מיר, המתגוררים בחו"ל אך עלו ללמוד בישראל, ובמהלך השבוע האחרון נסעו לטיול בין הזמנים באוקראינה.

שניים מהבחורים שנהרגו התגוררו במונסי, בחור נוסף התגורר בשכונת גולדס-גרין שבלונדון.

זירת ההתרסקות באוקראינה צילום: משטרת אוקראינה
 
זירת ההתרסקות באוקראינה צילום: משטרת אוקראינה
 
זירת ההתרסקות באוקראינה צילום: משטרת אוקראינה

בחדרי חרדים

רוצים להצטרף לקבוצות הווטסאפ של כל רגע?

לבקשת הצטרפות למוגנים וכשרים

להצטרפות ישירה לקבוצות

שתף כתבה זו