ר' שרגא המפקח הלך לעולמו בשיבה טובה

הלך לעולמו הרב שרגא וייס זצ"ל מדמויות ההוד של העיר חיפה מי שבמשך שנים היה מפקח ובוחן בחינוך העצמאי ולמגינת לב השיב את נשמתו ליוצרה בגיל 96 כשהוא מותיר אחריו משפחה ענפה. 'בחדרי חרדים' עם קווים לדמותו של ר' שרגא

ברוך דיין האמת14.9.2021 | 18:01

הרה"ג רבי שרגא וייס זצ"ל צילום: באדיבות המשפחה

ברוך דיין האמת: מחיפה מגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו בשיבה טובה של הרה"ג רבי שרגא וייס זצ"ל אשר שימש שנים כמפקח בחינוך העצמאי. בן 96 היה בפטירתו.

המנוח ז"ל נולד לפני המלחמה ליד גרמניה וניצל, ובעליית הנוער הגיע לארץ כילד בודד בן 6 ושוכן בקיבוץ חפץ חיים, כאשר מרן הרב מפוניבז' זצ"ל פתח את הישיבה היה ר' שרגא מהקבוצה השניה שנכנסו לישיבה ראש הישיבה הגאון רבי דוד פוברסקי זצ"ל. כשהיה פוגש אותו לאחר שנים רבות היה אומר לו הלא אתה מראשוני התלמידים

בבחרותו למד גם בישיבת סלבודקה והיה מקורב לראש הישיבה הגאון רבי אייזיק שר זצ"ל.

היה נכנס ויוצא בביתו של מרן החזון איש זצ"ל וכל ימיו דיבר בערגה על הזכות שהית לו לשאול את מרן החזו"א שאלות.

בהגיעו לפרקו נישא בברכת החזון איש את בת הגאון רבי רפאל בלזם זצ"ל מגדולי תלמידי חכמים והצדיקים בחיפה

לאחר נישואיו למד ולימד בישיבת 'תפארת ישראל' אצל הרב רובמן, לאחר מספר שנים מונה לכהן כמפקח בכל אזור הצפון של החינוך העצמאי והיה נוסע מישוב לישוב וממקום למקום לבחון את התלמידים.

במשך עשרות שנים מסר שיעור בדף היומי וסיים מספר פעמים את הש"ס, בנוסף היה כןתב מאמרים תורניים בעיתון 'המודיע'.

זכה והותיר אחריו דור ישרים מבורך, בשנת תשמ"ט פקד את ביתו אסון עת איבד את כלתו ושלושה מנכדיו בפיגוע ע"י יריחו ועד סוף ימיו נשא את כאבו בדממה.

בניו: הרב בנימין, הרב אליעזר מהרובע היהודי, והרב אליעזר מישיבת מיר בירושלים, חתניו: הרב אברהם ישעיהו סמוטני מנהל מחלקת נישואין בלשכת הרבנות בחיפה, הרב שלום קלייןף, והרב גנזל. 

בשנים האחרונות נחלש ולמרות חולשתו הקפיד לבוא לבית הכנסת בעלזא וצאנז לשיעורים ולתפילות.

למרות זקנותו חלה בקורונה והתרפא, ביום שישי האחרון פונה במצב קשה מחוסר הכרה לבית החולים רוטשילד בחיפה ובניסים התעורר והרופאים כבר לשחררו אולם בצהרי היום נפטר במיתת נשיקה בבית החולים.

מסע הלוויה הערב בשעה 21:30 מביתו ברחוב חרמון 28 בחיפה לבית העלמין כפר סמיר שם ייטמן ע"י רעייתו ע"ה בקבר שקנה בחייו.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו