גנב את רכב אביו ונמלט בפראות, 2 שוטרים נפצעו

תושב ראשון לציון נאשם כי גנב את רכב אביו - ונמלט תוך כדי שכוחות משטרה מנהלים אחריו מרדף | במהלך המרדף, תוך שהוא תחת השפעת אלכוהול, נסע הנאשם באור אדום ונגד כיוון התנועה | שני שוטרים נזקקו לטיפול רפואי לאחר שהתנגשו ברכב אחר

רכב ותחבורה22.9.2021 | 12:57

אילוסטרציה צילום: דוברות המשטרה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד הבטמו גברה, בן 21 מראשון לציון בגין נהיגה בשכרות, נהיגה ללא רישיון, שימוש ברכב ללא רשות, סיכון חיי אדם והפרעה לשוטר במילוי תפקידו, זאת לאחר שלמרות שאין לו רישיון נהיגה לקח את רכבו של אביו ללא רשותו ונהג בשכרות ברחובות ראשון לציון תוך שהוא נוסע בפרעות ואינו נענה לקריאות ניידת המשטרה לעצור. כתוצאה מהמרדף שני שוטרים פונו לקבלת טיפול רפואי.  
 
על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שקד עזרא ליבו, הנאשם אשר אינו מחזיק ברישיון נהיגה, לקח את רכבו של אביו ולאחר ששתה אלכוהול החל לנהוג ברחבי הערים ראשל"צ, חולון ובת ים ויבנה, כאשר ברכב ישובים שני נוסעים נוספים. לאחר שהתקבל במשטרה דיווח על גניבת הרכב, הוא אותר על ידי ניידת משטרה, משהתקרבה אחת השוטרות לעבר הרכב, החל הנאשם בנסיעה מהירה במטרה להימלט מן השוטרים.

למקום הוזעקו ניידות נוספות, אשר החלו דולקות אחרי הנאשם, שהמשיך לנהוג בפרעות ברחובות העיר ראשון לציון, תוך שהוא חוצה רמזורים באור אדום ואף נוסע בניגוד לכיוון התנועה. במהלך המרדף אחר הנאשם, התנגשה אחת הניידות בכלי רכב אחר שנסע אותה העת בכביש.

כתוצאה מההתנגשות נגרם נזק לניידת ואילו שניים מן השוטרים נפצעו באורח קל ונזקקו לטיפול רפואי. למרות כל אלה, לא חדל הנאשם מנהיגתו הפרועה תוך שהוא פוגע בכלי רכב חונים וגורם להם לנזק. בסופו של דבר, בשל נזק שנגרם לרכב בו נהג, עצר הנאשם את הרכב והורה לנוסעים שהיו עמו להימלט מן המקום, חרף קריאות השוטרים לעברו שיעצור. בהמשך נעצר הנאשם בביתו, כאשר בבדיקת ינשוף נמצא בגופו אלכוהול בריכוז גבוה מן המותר.
 
במקביל לכתב האישום הוגשה גם בקשה להארכת מעצר בה כתבה עו"ד עזרא-ליבו כי "מסוכנותו של המשיב נלמדת מנהיגתו הפרועה, בעודו שיכור ותחת השפעת אלכוהול, תוך שניידות משטרה דולקות אחריו, כאשר הוא עובר עבירות תנועה חמורות שמסכנות את המשתמשים בדרך, ומסכן נוסעים נוספים שהיו עמו ברכב".

עוד צוין בבקשת המעצר: "קיים יסוד סביר לחשש כי שחרורו ממעצר יביא לשיבוש מהלכי משפט והתחמקות מהליכי שפיטה. בביצוע העבירות נשוא כתב האישום, ניסה המשיב לחמוק מרשויות האכיפה, תוך הפגנת תעוזה יוצאת דופן וזלזול מוחלט בחוק ובאמונים על אכיפתו...מסוכנות יתרה טמונה במעשיו של המשיב, כעולה מחומר הראיות שאין זו הפעם הראשונה בה נוטל המשיב את רכבו של אביו ללא רשות, כאשר הוא נוהג ללא רישיון נהיגה ומסכן בכך את המשתמשים בדרך".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו